Prvé plavecké preteky v sezóne „Štúrovské stovky“

243

V zložení Adela Cengelová, Karin Šmigurová, Simona Ciesarová, Adriana Cenigová, Marek Hanták, Matej Kucej, Jakub Šmigura, Klára Labudíková, Matej Turza a benjamínok výpravy Ivanka Šmigurová, sa naši plavci, zverenci trénerov Petra Bílika, Petra Rumana a Danky Strelčíkovej zúčastnili pretekov v Štúrove na otvorenom 50m bazéne v areále termálneho kúpaliska Vadaš, kde bojovali v konkurencií 599 pretekárov z 51 klubov. A fakt, že to naozaj boli preteky medzinárodných parametrov, svedčí aj to, že sa ho zúčastnili pretekári z 5 štátov – Rakúsko, Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko.

Vystúpenie našich reprezentantov bolo veľmi úspešné, okrem toho, že si už na začiatku sezóny dokázali zaplávať 18 nových osobných rekordov, dokázali vybojovať aj pekné umiestnenia. Najlepší výsledok a bronzovú medailu si domov odniesla v disciplíne 100 prsia vo svojej kategórii Simonka Ciesarová, ktorá zároveň spolu s Karin Šmigurovou (4. miesto) postúpili v tejto disciplíne do večerného finále, konaného bez vekového obmedzenia. Skvelý v tejto disciplíne bol aj Matej Kucej, ktorý sa umiestnil na 5. mieste vo svojej kategórii. Tieto preteky bol z pohľadu trénera Bílika úspešný aj preto, lebo začiatok sezóny je charakteristický naplávaním objemu kilometrov, a nie špeciálnej príprave na preteky.

V súčasnosti stále prebieha tréningový proces zameraný na vrcholné majstrovské súťaže, ktoré zároveň slúžia aj ako nominačné preteky na majstrovstvá Slovenska. Pretekárom prajeme neustále zlepšovanie osobných rekordov a čo najlepšiu reprezentáciu seba, domáceho klubu, ako aj mesta Púchov, ktorému ďakujeme za podporu. Zároveň ďakujeme aj všetkým rodičom a podporovateľom plaveckého klubu.