Prvé víťazstvo púchovských futbalistov v zimnej príprave

647

Futbalisti MŠK Púchov majú za sebou druhú zápasovú skúšku v rámci prípravy na jarnú časť sezóny. Po prehre s Borčicami si napravili chuť a po štvorgólovej nádielke sa radovali z výhry nad Bánovcami nad Bebravou.

V drese Púchova sa na krídle opäť predstavil kmeňový hráč Žiliny Marek Zuziak, ktorý spadá medzi potenciálne posily pre jarnú časť. Púchovčania mali výborný nástup a vedenia sa ujali ešte v prvej štvrťhodine. Stopér Brezničan vyslal dlhú loptu za obranu súpera, Gajdošík si prihrávku pekne prebral a ešte krajšie prehodil vybiehajúceho brankára – 0:1. Bánovce n/Bebravou však našli na inkasovaný gól rýchlu odpoveď a ešte do polčasu skóre otočili. Najprv vyrovnali po rýchlom protiútoku a peknej kombinácii, aby potom Strelčík inkasoval aj druhýkrát po presnej strele k žrdi – 2:1.

Druhé dejstvo ponúklo v púchovskom podaní celkom sedem striedaní a predovšetkým zvrat v priebehu stretnutia. Krátko po prestávke bolo vyrovnané, keď strelu aktívneho Svoradu vyrazil brankár len k Pastorkovi, ktorý už do odkrytej brány nezaváhal – 2:2. Striedajúci Miroslav Pastorek sa v ofenzíve dobre uchytil a robil problémy obrane súpera. Práve Pastorek bol po jednom z únikov faulovaný v pokutovom území a Juraj Pilát si postavil loptu na biely bod. Pri prvom pokuse bol ešte úspešnejší brankár domácich, dokázal však loptu vyraziť len pred seba, odkiaľ už Pilát z dorážky trafil do siete – 2:3. Púchovčania boli v druhom polčase herne lepší a korunovali to ešte štvrtým gólom, keď Pastorek ušiel obrane, obišiel brankára a druhý raz v zápase rozvlnil sieť – 2:4. Púchov tak proti účastníkovi IV. ligy potvrdil úlohu papierového favorita a zaslúžene zvíťazil.

FK Spartak Bánovce nad Bebravou – MŠK Púchov 2:4 (2:1)

Góly MŠK Púchov: Pastorek 2, Gajdošík, Pilát

Zostava MŠK Púchov: Strelčík (46. Letko) – Paliesek (46. Mynář), Riška, Brezničan (46. Bartoš), Vanák (46. Rosina) – Kopiš – Zuziak (46. Pastorek), Gamboš (55. Rypák), Svorada (55. Rajník), Pilát – Gajdošík