Púchov nebude hrať extraligu, Hinka končí

170

Florbalisti FBK Púchov majú za sebou prvú sezónu v extralige mužov. V pozícii nováčika obsadili v základnej časti jedenástu priečku a vzhľadom na predčasný koniec ročníka si tak zaistili možnosť štartovať medzi národnou elitou aj v sezóne 2020/2021. Túto príležitosť však Púchov nevyužije a extraligovú licenciu predá. Zmena nastane aj vo vedení klubu, z jeho čela odchádza Peter Hinka, nahradí ho Mário Haluška.

„Púchov nebude pokračovať v extralige. Klub prechádza reorganizáciou a nebolo by zodpovedné hrať extraligu nasilu. Momentálne prebieha predaj licencie. Zatiaľ nebudem konkretizovať komu,“ povedal pre spravodajstvo Slovenského zväzu florbalu (SZFB) Peter Hinka. „Koniec ‚kariéry‘ som avizoval už viackrát, ale teraz je to definitívne a všetko v klube tomu prispôsobujem. Už nemám klubu čo dať a už nemám pre florbal taký zápal ako v minulosti. Ak prirátam k funkcii predsedu aj mestskú ligu, čo u nás bola, tak sa florbalu venujem štrnásť rokov. Každý, kto zastáva v nejakom klube istú funkciu, mi dá za pravdu, že veľa času na osobný život nie je a to chcem už konečne zmeniť. Môj nástupca bude Mário Haluška. Je to síce dosť mladý chalan, ale prekvapil ma. Má presne to zanietenie, ktoré som mal kedysi ja a preto má moju plnú dôveru,“ dodal.

FBK Púchov získal v extralige v 22 stretnutiach 7 bodov za jedno víťazstvo a dva triumfy po predĺžení, resp. samostatných nájazdoch. Na Považí prevláda spokojnosť. „Napriek problémom, ktoré sme mali, hodnotím sezónu relatívne úspešne. Osemdesiat percent hráčov boli chlapci, ktorí nikdy extraligu nehrali a vyrástli u nás. Šancu dostali aj juniori i dorastenci a hrali výborne, čiže ja môžem byť iba spokojný. Potešilo a prekvapilo zároveň ma to, že aj v tých najhorších časoch ťahali družstvo tí chalani, od ktorých som to nečakal a patrí im veľká vďaka,“ myslí si púchovský funkcionár.

Tridsaťštyriročný Hinka sa v rámci dvoch zápasov predstavil aj v bránke extraligového nováčika.
„U nás v klube to nebolo až také prekvapenie. Vždy som tvrdil, že si chcem vyskúšať každú súťaž. Či už išlo o turnaj alebo súťažný zápas, nikdy som nemohol robiť jednotku, pretože som na to nemal. Vždy mi išlo o dobro klubu a najmä som chcel nasávať tú atmosféru, ktorá je z pozície hráča úplne iná, ako pre funkcionára na striedačke. To, že som si skúsil všetky turnaje a súťaže, na ktorých som bol, je pre mňa veľká česť. Brankársku výstroj som si obliekol asi po troch rokoch a bolo to pre mňa, vzhľadom na postavu a kondičku namáhavé, ale užil som si to,“ uviedol.

„Chcel by som poďakovať všetkým ľuďom, ktorých som vďaka tomuto skvelému športu spoznal. Je ich veľmi veľa a myslím si, že s viacerými budem naďalej v kontakte,“ uzavrel Hinka. Florbalisti Púchova mali podľa pôvodného rozpisu súťaže ako predposledný tím hrať baráž o udržanie v extralige s druhým mužstvom prvej ligy. Pre celosvetovú pandémiu však riadiaci orgán súťaž predčasne ukončil, baráže sa nehrali. Púchov by tak mal aj v budúcej sezóne právo štartu v najvyššej slovenskej súťaži.

Samuel Prekop