Púchovčan Andrej Kadlec priniesol pohár majstra Slovenska do Púchova

1246

V utorok 29. mája bol v Púchove futbalový sviatok. Odchovanec púchovského MŠK Andrej Kadlec priniesol do Púchova majstrovský pohár Fortuna Ligy, ktorý získal ako hráč trnavského Spartaka.

Andrej Kadlec začínal s futbalom ako sedemročný, prešiel všetkými futbalovými prípravkami MŠK, hrával za MŠK Púchov aj žiacke majstrovské súťaže. V pätnástich rokoch prestúpil do MŠK Žilina, kde hrával dorasteneckú súťaž. Za mužov MŠK Žilina hral tri majstrovské sezóny. Minulý rok sa stal hráčom Spartaka Trnava a hneď vo svojej prvej sezóne za Spartak získal titul majstra Slovenska.

Mladého športovca čakalo najskôr oficiálne prijatie u primátora Púchova Rastislava Heneka a zápis do kroniky mesta. Následne sa presunul na štadión MŠK Púchov, kde na Andreja čakalo množstvo fanúšikov a detí, ktorí si mohli poťažkať majstrovský pohár, majstrovskú medailu, či spraviť si na pamiatku fotku s Andrejom Kadlecom.

Na otázku ako si spomína na svoje futbalové začiatky v Púchove, A. Kadlec odpovedal: „Začal som hrávať asi v piatich rokoch na ZŠ J.A.Komenského, kde ma trénoval tréner Ondrička. Potom som išiel hrať za mladších žiakov, kde sme boli fantastický kolektív. Ja si budem na svoje začiatky v Púchove pamätať navždy.“ Aký je to pocit získať titul majstra Slovenska práve v Trnave? „Dovoľujem si tvrdiť, že je to úplne iné, ako získať titul v Žiline alebo na Slovane, kde je ich získavajú každé 2-3 roky. V Trnave titul fanúšikovia čakali na titul veľmi dlho a my sme to dokázali najmä kvôli nim“, povedal čerstvý majster Slovenska.

Ako hodnotí akciu manažér MŠK Lukáš Ranik? „Myslím si, že sa nám táto akcia vydarila. Aj napriek búrke sme privítanie slovenského majstra Aďa Kadleca zrealizovali v priestoroch VIP na futbalovom štadióne MŠK. Množstvo detí, fanúšikov a rodičov nás príjemne prekvapila. Je fantastické, že naše decká majú takýto pozitívny púchovský športový vzor. Andrej Kadlec je hrdý Púchovčan a sme radi, že sa o svoj úspech prišiel s nami podeliť. Naše deti v MŠK mohli na vlastné oči vidieť, že aj z nášho MŠK sa môžu vypracovať na špičkovú úroveň a raz sa stať majstrami Slovenska. Keď sme videli šťastné pohľady detí po získanom autograme či spoločnej fotke s Aďom bola to pre nás jasná spätná väzba, že sa nám akcia podarila na jednotku s hviezdičkou,“ vyjadril sa pre Púchovské noviny.