Púchovčania na druhom mieste III. ligy západ

212

Púchovskí futbalisti uzavreli sezónu 2015/16 dvomi víťazstvami. Po triumfoch 4:0 nad Vrábľami a 3:2 v Šamoríne sa Púchov vyšvihol na konečnú druhú priečku, kde o šesť bodov zaostal za postupujúcim Šamorínom.

33.kolo III. ligy západ:

MŠK Púchov – FK Spartak Vráble 4:0 (1:0)

Góly: 4., 66. Gajdošík, 51. Hrnko, 84. Pilát

Žlté karty: 28. Zavadzan – 62. Nurkovič

Rozhodovali: Gádoši – Zemko, Birkus

Návšteva: 50 divákov

Púchov: Letko – Bartoš (46. Kopiš), Brezničan, Riška, Vanák – Zavadzan – Zuziak (46. Svorada), Hrnko, Gamboš (72. Veteška), Pilát – Gajdošík

Vráble: Pichňa – Husár, Fekiač, Šlachta, Balko (80. Tužinský), Gavrilovič (56. Bakaľár), Nurkovič, Advigov (54. Sombat), Brajovič, Hamar, Brath

Pred chudobnou návštevou päťdesiatich divákov začal Púchov výborne a už po štyroch minútach viedol vďaka gólu Mareka Gajdošíka. Do polčasu si vypracovali príležitosti oba tímy, no Letko zmaril šancu Gavriloviča a domáci zase viackrát nemierili presne. Až v druhom polčase v 51. minúte sa do samostatného úniku dostal dorastenec Hrnko a zakončil vskutku rutinérsky – 2:0. Domáci sa po góle upokojili a začali dominovať, čo v 66. minúte podčiarkol presnou hlavičkou Gajdošík, ktorý upravil už na 3:0. Rozlúčka s domácim publikom vyšla Púchovčanom nadmieru dobre a pekný zápas okorenili ešte štvrtým gólom. Juraj Pilát v 84. minúte trafil nádherne k žrdi a uzavrel na konečných 4:0.

34. kolo III. ligy západ:

FC ŠTK 1914 Šamorín – MŠK Púchov 2:3 (1:1)

Góly: 45. Auban, 61. da Silva – 11. Gajdošík, 66. Bartoš, 89. Pastorek

Žlté karty: 70. Brezničan, 71. Zuziak (obaja Púchov)

Rozhodovali: Valent – Kukan, Birkus

Návšteva: 300 divákov

Šamorín: Hajdúch – Horváth, Pončák, Kuba (60. da Silva), Mendonca, Čemba (53. dos Santos), Ágh, Mezovský, Auban, Špánik (75. Marques), Krištan

Púchov: Letko – Paliesek, Brezničan, Riška, Kopiš – Zavadzan – Zuziak, Svorada, Rypák (65. Bartoš), Pilát (68. Pastorek) – Gajdošík

Šamorín ako istý postupujúci spojil posledný zápas s oslavou návratu do II. ligy a výkop bol netradične už o 13.30. Hostia nastúpili už bez Branislava Gamboša, ktorý je na skúške v prvoligovej Podbrezovej. Púchovčania nechceli domácim len asistovať pri oslavách a od začiatku boli aktívnejším mužstvom. Hneď v úvode postupoval útočník Marek Gajdošík sám na domáceho brankára, no v súboji zoči – voči bol úspešnejší Hajdúch. V 11. minúte už Juraj Pilát krásne našiel Mareka Gajdošíka, ktorý tentoraz koncovku zvládol bravúrne a pekným lobom ponad Hajdúcha otvoril skóre – 0:1. Prevaha hostí vytrvala počas celého prvého dejstva, Šamorín hrozil minimálne a zdalo sa, že stav 0:1 sa do polčasu nezmení. Tesne pred prestávkou domáci z ničoho nič vyrovnali, keď sa k odrazenej lopte dostal Auban a prekonal Letka – 1:1.

Vyrovnávajúci gól Šamorín povzbudil a domáci po prestávke vyrovnali hru. Domáci tréner Mike Keeney mal šťastnú ruku – v 60. minúte poslal na ihrisko da Silvu, ktorý si o minútu neskôr prebral na päťke centrovanú loptu a nekrytý zakončil do siete – 2:1. Bol to zápas náhradníkov. Púchovský tréner Jaroslav Vágner totiž v 65. minúte vystriedal Petra Rypáka za Mareka Kristiána Bartoša. A bol to Bartoš, kto si v 66. minúte nabehol do šestnástky, zatiaľ čo Zuziak prešiel po ľavej strane cez troch protihráčov a nezištne našiel práve Bartoša, ktorý okamžite po príchode na ihrisko strelou do poloprázdnej brány vyrovnal – 2:2. Zaujímavý zápas spel k vyvrcholeniu a obe mužstvá sa snažili strhnúť tri body na svoju stranu. Jaroslav Vágner zrealizoval v 68. minúte aj druhé striedanie, Piláta vymenil Pastorek. V predposlednej minúte ušiel domácim obrancom Gajdošík, rútil sa sám na Hajdúcha, ešte však zvolil nezištnú prihrávku, ktorú si prebral striedajúci Miroslav Pastorek a do prázdnej brány rozhodol – 2:3. Púchov sa tak v tabuľke vyšvihol na druhú priečku s okrúhlym ziskom 60 bodov a skóre 53:29.