Púchovčania nebodovali ani proti žilinskej rezerve, v sobotu cestujú do Bardejova

56
Ilustračné foto: Milan Podmaník

MŠK Púchov – Žilina B 1:2 (1:0)

Góly: 10. Holiš – 53. Sauer, 64. Vaľovčin
ŽK: Lacko – Nagy, Kaprílik, Aremeyaw, Javorček, Yenne, ČK: Aremeyaw (po druhej ŽK), rozhodcovia: Dzivjak – Halíček, Hrebeňár, 220 divákov

Púchovčania pod vedením dočasného trénerského dua Šimáček, Riška začali jedno z ďalších existenčných stretnutí výborne. Už v desiatej minúte potiahol loptu po krídle svojim tradičným spôsobom Krčula, poslal loptu k bližšej žrdi, kde Holiš šikovne prekabátil domáceho obrancu i brankára a poslal loptu jemným tečom do siete – 1:0. V 25. minúte mohli Žilinčania vyrovnať. Po zaváhaní domácej obrany Kaprílik potiahol loptu do pokutového územia, obhodil si brankára Strelčíka, no Jibril pred prázdnou bránkou z uhla minul. Púchovčania mohli ísť v záverečnej minúte prvého polčasu do dvojgólového vedenia. Krčulov center z pravej strany takmer nachytal hosťujúceho brankára na hruškách. Na smolu Púchovčanov však lopta tesne minula hosťujúcu bránku.
Púchovčania opäť nezachytili úvod druhého polčasu. V 53. minúte Javorčekov center našiel v pokutovom území nepochopiteľne voľného Sauera, ktorý hlavou vsietil vyrovnávajúci gól – 1:1. Už o dve minúty mohli ísť Púchovčania opäť do vedenia. Priamy kop Patrika Mráza našiel na zadnej žrdi Martinčeka, ktorý však v ťažkej pozícii nedokázal dopraviť loptu do siete. V 64. minúte vyprodukovala domáca obrana ďalšiu chybu, keď neustrážila striedajúceho Vaľovčina, ktorý nikým neatakovaný poslal Jibrilov center hlavou po druhýkrát do domácej siete – 1:2. Šesť minút pred koncom mohol Daniel Pilný zabezpečiť domácim aspoň bod. Dostal pekný center z pravej strany, no sám pred brankárom Žiliny Teplanom nedokázal dostať loptu do siete. Púchovčania potom nedokázali využiť ani krátku presilovku pri vylúčení Aremeyawa, a tak vyšli v záverečnom tohtoročnom domácom majstrovskom stretnutí opäť naprázdno. Nič na tom nezmenila ani záverečná štandardka, po ktorej sa do pokutového územia presunul aj brankár Strelčík. Ten síce zakončil, ale len do rúk hosťujúceho brankára. S futbalovým rokom sa rozlúčia Púchovčania v sobotu v Bardejove s tabuľkovým susedom.

Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Ozimý, Pavlovič, Kopičár, Lacko, Kapusniak, Krčula, Martinček, Mráz (75. Kopiš), Holáň (61. Ullman), Holiš (68. D. Pilný), tréneri Ondrička, Strelčík
Ostatné výsledky 16. kola:
Skalica – Rohožník 2:0, Košice – Slovan Bratislava B 2:0, Dubnica nad Váhom – Komárno 1:3, Šamorín – Bardejov 3:0, Petržalka – Trebišov 0:0, Podbrezová – Humenné – odložené na 20. 11., Banská Bystrica – Námestovo – odložené na 21. 11.

16. Námestovo 15 0 1 14 7:52 1

Program 17. kola: Partizán Bardejov – MŠK Púchov (13. 11. o 13.00), Banská Bystrica – Skalica, Námestovo – Trebišov, Dubnica nad Váhom – Petržalka, Žilina B – Komárno, Slovan B – Šamorín, Rohožník – Podbrezová, Humenné – Košice

Kaplan skončil na lavičke MŠK

Neuspokojivé výsledky druholigových futbalistov MŠK Púchov priniesli po domácej prehre s Dubnicou nad Váhom zmenu na trénerskom poste prvého mužstva mužov. Vedenie futbalového klubu MŠK Púchov ukončilo v utorok (2. novembra) spoluprácu s hlavným trénerom mužov Lukášom Kaplánom.
„Lukášovi Kaplánovi ďakujeme za 1,5 ročnú prácu pre náš klub a v ďalšej kariére mu prajeme veľa šťastia. Ďalšia spolupráca v našom klube pri rozvoji mládeže je stále otvorená,“ informuje na svojej webovej stránke futbalový klub MŠK Púchov.
V zostávajúcich dvoch kolách do zimnej prestávky druhej ligy povedie mužstvo Marek Šimáček s Michalom Riškom.