Púchovčania nevyužili 25-minútovú presilovku, skomplikovali si situáciu

96

MŠK Púchov – Komárno 0:1 (0:0)

Gól: 88. Pastorek
ŽK: Szetesi, Mészáros, ČK Szetesi (všetci Komárno) po druhej ŽK.
Púchovčania nastúpili na mimoriadne dôležité stretnutie v boji o záchranu odhodlaní predĺžiť dvojzápasovú víťaznú minisériu. V prvom polčase boli lepším mužstvom, vypracovali si niekoľko čistých gólových príležitostí, loptu do siete však dostať nedokázali. Tutovky mali na kopačkách Holiš i Majdan, v prvom polčase nastrelili spojnicu súperovej bránky, v druhom po Mrázovej hlavičke skončila lopta na tyči. Od 64. minúty hrali Púchovčania presilovku po tom, ako rozhodca po druhej žltej karte vylúčil Szetesiho. Nielenže ju nedokázali využiť, ale dve minúty pred koncom chybovali v stredovom kruhu, nechali ujsť Pastoreka, ktorý rutinérsky prekonal Pilného v púchovskej bránke. Púchovčania si tak poriadne skomplikovali situáciu v boji o záchranu. Klesli na trinástu priečku a v nasledujúcich troch kolách (v Petržalke a v Dubnici nad Váhom a doma s Trebišovom) ich čaká neľahká úloha…

Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Ullman, Majdan, Straňák, Mráz, Pavlovčík (75. Hundák), Michlík, Holáň, Krčula, Pucheľ, Holiš (88. D. Pilný), tréner Vladimír Cifranič
Vladimír Cifranič: „Dnes sme odohrali slabý zápas, o záchranu sa bojuje inak. Chýbala mi tam nejaká energia, väčšia emócia. Z našej strany to bolo ustráchané, hrali sme veľmi pomaly. Nedokázali sme sa presadiť ani v početnej výhode. Nastrelili sme síce brvno a tyč, bolo to však málo na to, aby sme vyhrali. Posledné tri kolá sa musíme vzchopiť a zabojovať. Hrať o záchranu sa bude do posledného kola.“

Ostatné výsledky 27. kola:
Šamorín – Petržalka 2:0, Skalica – Žilina B 4:0, Námestovo – Humenné 0:2, Rohožník – Slovan Bratislava B 0:6, Banská Bystrica – Bardejov 3:1, Košice – Trebišov 4:1, Podbrezová – Dubnica nad Váhom 8:0

1. Podbrezová 27 21 2 4 72:20 65
  2. B. Bystrica 27 19 5 3 54:21 62
  3. Skalica 27 17 5 5 42:18 56
  4. Komárno 27 14 8 5 39:28 50
  5. Humenné 27 14 8 5 30:24 50
  6. Košice 27 15 4 8 67:35 49
  7. Šamorín 27 12 4 11 42:37 40
  8. Žilina B 27 10 6 11 41:40 36