Púchovčania nevyužili šancu vrátiť sa do čela tabuľky, remizovali doma s Nitrou

113

MŠK Púchov – FC Nitra B 1:1 (1:0)

Góly: 7. Kopiš – 55. Fabiš

ŽK: Vanák – Zgrablič, Macho, Vrábel, rozhodovali Gádoši, Juhás, Krivošík, 200 divákov

Púchovčania sa mohli v prípade víťazstva prebojovať do čela treťoligovej tabuľky a podľa toho to spočiatku na trávniku aj vyzeralo. Domáci začali aktívne a už v siedmej minúte šli do vedenia po góle Kopiša – 1:0. Hostia postupne začali vystrkovať rožky a ich rýchle kontry robili Púchovčanom problémy. Naplno sa to prejavilo po obrátke, kedy sa Nitrančania nasťahovali na polovicu domácich a prakticky k ničomu ich nepustili. Už stredová formácia nitrianskej rezervy zachytávala domácu rozohrávku už na polovici ihriska a po získaní lopty podnikali hostia rýchle protiútoky do rozhádzanej obrany Púchova. Po jednom z nich sa dostal do pokutového územia Vrábel, s jeho nebezpečnou strelou si ešte domáci gólman Pilný poradil, no lopta sa odrazila ku kapitánovi Fabišovi, ktorý nikým neatakovaný vsietil vyrovnávajúci gól – 1:1.

Na prekvapenie, ani po vyrovnávajúcom góle neprevzali domáci iniciatívu a v podstate až do 70. minúty mali stále viac z hry hostia. Až potom Púchovčania ožili, vyslali na brankára Nitry niekoľko nebezpečných striel, no ten si s nimi bez väčších problémov poradil. Strhnúť vedenie na domácu stranu mohol aktívny Krčula, ktorý sa po peknej individuálne akcii preplietol medzi hosťujúcimi obrancami a prekonal nitrianskeho brankára. Lopta však v sieti neskončila, do cesty sa jej postavila ľavá žrď… Hostia boli evidentne s remízou spokojní, i preto predviedli uzimeným divákom celú sériu malých domov. Už v strede ihriska bezpečne likvidovali domácu snahu o útoky, a keď sa nenechali prekvapiť ani dlhými nakopávanými loptami do pokutového územia, zrodila sa deľba bodov. Hostia si za výkon v druhom polčase bod zaslúžili.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Michlík, Krčula, Kopiš (70. Tlacháč), Šulek, Pilát, Martinko, D. Pilný, Vanák, Martinček (62. Ozimý), tréner E. Pagáč

Zostava Nitra B: Šípoš – Fabiš, Zgrablič, Straňák, Toma, Macho, Pajer, Štefanec, Guláš (81. Remeň), Chobot, Vrábel, tréner Jaroslav Dekýš Ostatné výsledky 23. kola: Šala – Beluša 1:1, Nové Zámky – Galanta 1:0, Trnava B – Veľké Ludince 1:0, Lednické Rovne – Považská Bystrica 3:2, Malženice- Nové Mesto nad Váhom 2:0, Zlaté Moravce/Vráble B – Gabčíkovo 1:2