Polícia informuje

110

Veľkonočný týždeň bol na cestách pokojný

Na cestách Púchovského okresu sa počas veľkonočného týždňa stali tri dopravné nehody. Nevyžiadali si žiadnu obeť ani zranenie.

V noci z 18. na 19. apríla došlo k dopravnej nehode v obci Horná Breznica. Neznámy vodič pri vedení nezisteného motorového vozidla pravdepodobne v dôsledku nevenovania sa vedeniu vozidla a nesledovania situácie v cestnej premávke narazil do zaparkovaného autobusu zn. Iveco Crossway, ktoré poškodil. Neznámy vodič si nesplnil základné povinnosti vodiča a účastníka dopravnej nehody a z jej miesta ušiel a nehodu neohlásil polícii.

V sobotu 20. apríla sa stala dopravné nehoda v obci Zubák na ceste III/1951. Motocyklista jazdil na motocykli zn. Yamaha (skúter) v smere od L. Rovní do Zubáka, pričom v dôsledku nesprávneho spôsobu jazdy zišiel s motocyklom vpravo na okraj cesty, ktorý bol pokrytý šutolinovou vrstvou a následne spadol s motocyklom vpravo mimo cestu. Pri nehode sa nezranil, skúška na alkohol bola negatívna.

V rovnaký deň vo večerných hodinách došlo k dopravnej nehode v obci Lednica na ceste III/1953. Doteraz nezistený cyklista jazdil na bicykli po uvedenej ceste v smere od centra obce do L. Rovní, pričom v dôsledku nesprávneho spôsobu jazdy prešiel náhle vľavo, kde vošiel do jazdnej dráhy osobného motorového vozidla zn. Volvo XC90. Jeho vodič napriek prudkému brzdeniu a strhnutiu riadenia vozidla vľavo už nedokázal zrážke s cyklistom zabrániť. Cyklista následne odjazdil na neznáme miesto. Alkohol nebol zistený.

Na cestách Trenčianskeho kraja sa stalo v 16. kalendárnom týždni 28 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život ani neutrpel ťažké zranenie. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 383 dopravných nehôd (medziročný nárast o 42). Zomrelo pri nich deväť ľudí, čo je o troch viac, ako v rovnakom období minulého roku. Počet obetí dopravných nehôd je v tomto roku v Trenčianskom kraji druhý najvyšší spomedzi všetkých krajov.

Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo 3793 dopravných nehôd (medziročný nárast o 71). Zomrelo pri nich 59 ľudí, čo je o šesť viac, ako v rovnakom období minulého roku. Najviac obetí má Banskobystrický kraj, kde tento rok zomrelo pri dopravných nehodách už 11 ľudí. Najmenej ľudských životov – päť, vyhaslo v tomto roku na cestách Bratislavského samosprávneho kraja.

Mestská polícia hlási

Pokuta za domček…

Púchovskí mestskí policajti riešili priestupok vodiča osobného motorového vozidla, ktorý vyložil z batožinového priestoru svojho automobilu ku kontajnerom vo vnútrobloku na Moravskej ulici plastovú šmýkaľku, plastový domček a iný odpad. Mestskí policajti zistili podľa evidenčného čísla majiteľa vozidla a za spáchanie priestupku ho potrestali desaťeurovou pokutou.

Odviezli ju domov

Hliadku mestskej polície privolali na Ulicu 1. mája, kde podľa telefonického oznámenia ležala na zemi staršia žena. Po príchode na miesto hliadka zistila, že ide o ženu evidentne pod vplyvom alkoholu, pri ktorej sa nachádzali dvaja muži. Títo uviedli, že ženu poznajú a vedia kde býva. Hliadka MsP podnapitú ženu služobným motorovým vozidlom previezla do miesta bydliska.

Rok neuzamknuté vozidlo z parkoviska pri obchodnom dome zmizne

Pri kontrole parkoviska pred jedným z obchodných domov v Púchove zistila hliadka mestskej polície, že na parkovisku je osobné motorové vozidlo, ktoré nie je uzamknuté. Na automobile neboli stopy násilného otvorenia. Hliadka kontaktovala držiteľa vozidla, ten informoval, že automobil patril jeho otcovi, ktorý zomrel už pred viac ako rokom. Automobil zamknúť nemohol, pretože od neho nemal kľúče. Mestským policajtom sľúbil, že vozidlo z parkoviska odstráni.

Nie vandali, autobus…

Na dispečingu mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého neznámy páchateľ rozbil sklenenú výplň na autobusovej zastávke na Spojovej ulici. Kamerový systém zo slobodárne dokázal, že pred príchodom autobusu na zastávku bola výplň nepoškodená, po jeho odchode bola už rozbitá. Keďže miesto poškodenia nebolo v zábere kamery ani z neďalekej predajne, hliadka zastávku fotograficky zdokumentovala a prípad prevzal kompetentný pracovník mestského úradu. Zastávku poškodil autobus.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne, MsP Púchov.