Púchovčania po výhre nad rezervou Slovana poskočili na tretiu priečku

3. kolo: MŠK Púchov – FK Dubnica 1:2 (1:1)

Góly: 32. Holiš – 24. Caeiro, 77. Švec
ŽK: Biricz, Kapusniak, Pavlovič, Mazanovský – Caeiro, Štefánek, Kramár, Shliakhov, Dubova, Švec, ČK: Mazanovský (po druhej ŽK), Holiš (obaja MŠK Púchov),
Rozhodcovia: Papuča – Jánošík, Špivák, 715 divákov
V Považskom druholigovom derby začali aktívnejšie hostia, domáci pôsobili zakríknutým dojmom. Výsledkom dubnického tlaku bol úvodný gól
v 24.minúte, kedy najskôr Strelčík bravúrne vyrazil nebezpečné strelu, no domáci obrancovia neustrážili Caeira, ktorý bez problémov dorazil loptu do siete – 0:1. Po góle Púchovčania ožili, zlepšili pohyb i kombinačnú hru a výsledkom bol vyrovnávajúci gól Holiša v 32. minúte – 1:1. V druhom polčase sa hral futbal, v ktorom si obe mužstvá nedarovali ani piaď hracej plochy. Výsledkom obojstrannej tvrdej hry bolo celkovo desať žltých kariet. Podobne, ako v predchádzajúcich vzájomných konfrontácií týchto dvohc súperov v Púchove, ak tentokrát sa tešili z plného bodového zisku hostia, keď o výsledku rozhodol v 77. minúte Švec – 1:2. V závere videli dve červené karty domáci futbalisti – Mazanovský po druhej žltej a Holiš po nešťastnom zásahu súperovej hlavy pri pokuse o nožničky. Púchovskému kormidelníkovi tak pribudli vrásky pri skladaní zostavy na ďalšie kolá. Najmä Holišove strelecké schopnosti môžu chýbať…
Vladimír Cifranič: „Dubnica bola lepšia, vyhrala zaslúžene. My sme nezachytili úvod stretnutia, prvých 20 minút sme vôbec neboli na ihrisku. Potom sme sa trošku zlepšili, ale za dnešný výkon sme si vyhrať nezaslúžili. Boli sme všade neskôr, súper bol rýchlejší, kombinačnejší.“
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Pavlovič, Kopičár, Slovák, Lacko (75. Mazanovský), Biricz (70. Holáň), Michlík (46. Kapusniak), Pucheľ, Mráz (70. Martinček), Holiš, tréner V. Cifranič
Zostava FK Dubnica nad Váhom: Vavrúš – Kramár, Štefánek, Caeiro, Macedo, Rizie, Matúš (86. Šumilov), Shliakhov (86. Levai), Martinek, Nomilner (62. Cyprian, 66. Janco) , Švec, tréner Andrew Smith
Ostatné výsledky 3. kola: Dolný Kubín – Komárno 1:2, Humenné – Prešov 0:3, Slovan Bratislava B – Trebišov 2:1, Rača Bratislava – Petržalka Bratislava 2:1, Myjava – Žilina B 2:0, Považská Bystrica – Šamorín 2:3, Žiar nad Hronom – Košice 0:1.

4. kolo: MŠK Púchov – D. Kubín 3:1 (2:0)

Góly: 10. Mráz, 32. Sopúch (vlastný), 68. Biricz – 90. Ončák
ŽK: 65. Moško, 79. Šeroň, 89. Slovák, 90. Pavlovič – 74. Janec, rozhodcovia: Micheľ – Hancko, Hrebeňár, 460 divákov
Nováčik z Dolného Kubína nezískal v úvodných troch kolách súťaže ani bod, a tak po prehre v derby s Dubnicou velila povinnosť Púchovčanom vyhrať. Domáci však akoby svojho súpera v úvode stretnutia podcenili a v prvých desiatich minútach si hostia vypracovali tri sľubné gólové príležitosti. Až potom sa Púchovčania zobudili a z prvej nebezpečnej akcie šli do vedenia. V desiatej minúte sa však po centrovanej lopte z ľavej strany v pokutovom území presadil Mráz a hlavou otvoril skóre – 1:0. V 32. minúte zahrával Mráz rohový kop a Sopúch si poslal loptu do vlastnej siete – 2:0. Púchovčania hrali aktívne a hosťom nedovolili ohroziť Strelčíka v domácej bránke. Aj v druhom dejstve mali Púchovčania hru pod kontrolou, vypracovali si niekoľko streleckých príležitostí.
V 68.minúte poslal z pravej strany loptu do pokutového územia Kaufman, Mráz ju predĺžil na druhú stranu na Lacka, ktorý jemným centrom našiel hlavu Biricza a ten efektne preloboval brankára Dolného Kubína – 3:0. V záverečnej minúte dovolili Púchovčania hosťom streliť čestný gól. Lopta z Ončákovho priameho kopu z ľavej strany doskackala až do domácej siete – 3:1. Púchovčania si aj v improvizovanej zostave pripísali na svoje konto plný bodový zisk…
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Slovák, Moško, Lacko, Kopičár, Biricz (76. Šeroň), Valík (62. Loduha), Mráz (73. Pavlovič), Martinček, Holáň (62. Kapusniak), tréner Vladimír Cifranič
Zostava MFK Dolný Kubín: Nôta – Sopúch, Ončák, Lupták, Janec, Zemko (87. Karas), Kubík, Farský (58. Machaj), Lukáčik (10. Koroš, 58. Otruba), Kolorédy (87. Hojo), Bača, tréner Ladislav Pecko
Ostatné výsledky 4. kola: Šamorín – Prešov 3:0, Petržalka – Považská Bystrica 2:1, Košice – Komárno 0:0, Trebišov – Myjava 1:1, Humenné – Žiar nad Hronom 2:1, Žilina B – Rača Bratislava 8:3, Dubnica nad Váhom – Slovan Bratislava B 3:0.

5. kolo: Slovan B – MŠK Púchov 1:4 (0:3)

Góly: 49. Božik – 4. Mráz, 13. Moško, 42. Kopičár, 88. Pucheľ
ŽK: Habodasz – Holáň, Kapusniak, Biricz, Slovák, rozhodcovia: Benedik – Hrebeňár, Špivák, 120 divákov
Pred nedôstojnou druholigovou návštevou začali Púchovčania sebavedome a už po troch minútach sa ujali vedenia. Kapitán Patrik Mráz si nabehol na ideálnu prihrávku z pravej strany a z malého vápna do protipohybu domáceho brankára poslal loptu medzi jeho nohy do siete – 0:1. V ôsmej minúte museli obe mužstvá predčasne striedať. Po vzájomnom súboji to odniesli hlavy domáceho Antáleka a Púchovčana Martinčeka. V 13. minúte sa Púchovčania tešili druhýkrát. Po rohovom kope využil zmätky v malom vápne Slovana Moško, dôsledne sledoval loptu a v sklze ju poslal druhýkrát do belasej siete – 0:2. Púchovčania pokračovali v nátlakovej hre a v 25. minúte domáci gólman len bezradne Mrázovu strelu, ktorá sa odrazila od brvna. Tri minúty pred koncom prvého polčasu korunovali Púchovčania svoju aktivitu tretím gólom. Po rohovom kope Moškovu strelu hlavou zastavil v pokutovom území domáci Mičák rukou. Z následného pokutového kopu poslal Kopičár loptu nekompromisne do stredu bránky – 0:3.
Slovanisti už po piatich minútach druhého polčasu Púchovčanom pripomenuli, že podceňovať súpera sa neopláca. Z nevinnej akcie poslal striedajúci Čiernik pas do pokutového územia, kde z voleja skóroval Božik – 1:3. Púchovčania opäť prevzali iniciatívu a v podstate nepustili slovanistov do vyloženej šance. Naopak, dve minúty pred koncom stretnutia ušiel striedajúci Pucheľ po ľavej strane domácemu obrancovi a prízemnou strelou prekonal domáceho brankára po štvrtýkrát – 1:4. Belasí mohli v nadstavenom čase kozmeticky upraviť výsledok po tom, ako rozhodca nariadil pokutový kop za nedovolený zákrok v šestnástke. Kušnírovu penaltu však výborne chytajúci Strelčík vytlačil mimo bránky.
Púchovčania si tak na svoje konto pripísali tretie víťazstvo v tejto sezóne, prvýkrát naplno bodovali na súperovom trávniku.
V šiestom kole privítajú v sobotu na domácom trávniku nováčika z Myjavy. Kopaničiari vstúpili do súťaže rovnako dobre ako Púchovčania a po piatich kolách im patrí dokonca prvá priečka druholigovej tabuľky. V prípade víťazstva sa Púchovčania môžu prepracovať v najhoršom prípade na druhú priečku tabuľky.
Zostava Slovan Bratislava B: Hrdina – Mičák, Antálek (8. Veličkovič), Habodasz, Tóth (46. Baláž), Hornyak, Koseček (58. Chobot), Nikitin (77. Koprna), Kušnír, Schlossár (46. Čiernik), Božik, tréner Vladimír Gála
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufamn, Slovák, Moško, Lacko, Kopičár, Biricz (70. Michlík), Holáň (70. Mazanovský), Mráz (70. Loduha), Martinček (Kapusniak, 58. Pucheľ), Letenay, tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 5. kola: Rača Bratislava – Trebišov 0:1, Komárno – Humenné 0:0, Prešov – Petržalka Bratislava 2:1, Myjava – Dubnica nad Váhom 3:1, Žiar nad Hronom – Šamorín 2:2, Považská Bystrica – Žilina B 3:2

Program 6. kola: MŠK Púchov – Spartak Myjava (20. 8. o 16.30), Slovan B – Dolný Kubín, Žilina B – Prešov, Dubnica nad Váhom – Rača, Humenné – Košice, Trebišov – Považská Bystrica, Šamorín – Komárno, Petržalka – Žiar nad Hronom.

pok, foto: MŠK Púchov