Trnka majstrom Európy, Sůra strieborný

649

Výborne si počínali na majstrovstvách Európy siloví trojbojári športového klubu AMONREI PÚCHOV Jozef Trnka a Ronald Sůra. ME sa uskutočnili v Budapešti v dňoch 2. – 7.8.2022.

V kategórii M3 do 66 kg EQUIP vybojoval Jozef Trnka titul majstra Európy. Hneď prvým pokusom sa odpútal od svojich súperov a jasne naznačil, že bude kráľovať tejto kategórii. Jeho prvý pokus o hmotnosti 120 kg bol jednoznačný a psychicky veľmi potrebný do ďalších bojov. V druhom pokuse s prehľadom vytlačil 125 kg a vytvoril nový národný rekord. Dovtedajší národný rekord z roku 2014 prekonal o 2 kg. V treťom pokuse už bolo cítiť únavu z náročnej jarnej sezóny a pokus mu nevyšiel. Pretekár na druhom mieste vytlačil 105 kg, na tretie miesto stačilo 92,5 kg. Obaja pretekári boli z Fínska.

V kategórii M3 do 83 kg EQUIP súťažil Ronald Sůra. Počínal si takisto výborne a jeho strieborná medaila bola zaslúžená. Prvý pokus o hmotnosti 125 kg bol zabezpečovacím a na istotu. Druhý pokus s hmotnosťou činky 137,5 kg mu rozhodcovia neuznali (chyba pretekára). Všetko si vynahradil úspešným tretím pokusom o hmotnosti 142,5 kg. Svoj vlastný národný rekord prekonal o 2,5 kg.

Rekordy oboch pretekárov sú o to cennejšie, že ich dosiahli na medzinárodnej súťaži a v zahraničí. Veľká gratulácia od funkcionárov zväzu, pretekárov, trénerov ale aj najbližších bola namieste.

Piatok 5.8.2022 bol slovenským dňom na ME v tlaku na lavičke. Okrem Trnku sa majstrami Európy stali aj ďalší slovenskí pretekári z východného Slovenska (Kolšovský, Mihok). Vypočuť si 3x po sebe na ME národnú hymnu Slovenska v jeden deň je veľmi výnimočné. O jednu z nich sa svojim výkonom postaral pretekár AMONREI PÚCHOV Jozef Trnka.

VV AMONREI gratuluje Jozefovi Trnkovi a Ronymu Sůrovi za dosiahnuté medaile na ME a športové výkony okorenené novými národnými rekordmi. Obom prajeme do budúcna ešte veľa športových úspechov a pevné zdravie.

VV vyslovuje poďakovanie aj Anne Trnkovej, Jozefovi Valachovi (starostlivosť o pretekárov) a Kristíne, ktorá sa starala o foto a video zo súťaže. Coachom a manažérom bol Marián Prekop. Ďakujeme aj sponzorom: Martin Pobežal (spol. Trinity QQ), Miloš Krištof (spol. Mikona), Ivan Valenta (poisťovňa Alianz), Alexander Brežný (AB stavebniny), Dušan Ondrišík, Rudolf Barborík.

Marián Prekop