Púchovčania prišli opäť o bod v závere stretnutia

Futbal – 2. liga muži – 1. kolo

Petržalka – MŠK Púchov 3:2 (1:0)

Góly: 13. Kozlovský, 67. Jedinák, 85. Jedinák – 62. Kapusniak, 70. Rypák
ŽK: Turčák, Jedinák, Habovčík, Petryk, Huba – Lacko, Martinček, Rypák, Varga, Loduha, rozhodovali Mastiš, Budáč, Kuba, 350 divákov

Po nútenej prestávke zapríčinenej povinnou izoláciou začali Púchovčania v Petržalke aktívne a v úvodnej polhodine domáci zadáci zastavovali útočné akcie Púchovčanov len za cenu nedovolených zákrokov. V 13. minúte šli napriek tomu do vedenia gólom Kozlovského. Po góle pokračovali hostia v aktívnej hre a nedovolené zákroky na hrane fair play trestal rozhodca žltými kartami. V druhom polčase sa aktivita hostí vyplatila a v 62. minúte vsietil vyrovnávajúci gól Kapusniak – 1:1.

Hostia sa však z vyrovnania tešili iba päť minút, pretože v 67. minúte poslal Jedinák Petržalku opäť do vedenia – 2:1. Púchovčania nerezignovali a už o tri minúty svietil po góle striedajúceho Rypáka na ukazovateli opäť nerozhodný stav – 2:2. Šťastena však napokon ukázala svoju prívetivú tvár domácim, keď päť minút pred koncom Jedinák svojim druhým gólom strhol víťazstvo na stranu domácich.

Púchovčania po góle pridali, bojovali, no v rozlete ich zastavovali až pričasté fauly, ktoré rozhodca „odmenil“ tromi žltými kartami. Hostia tak aj v druhom stretnutí po sebe na trávniku súpera prišli o body napriek tomu, že neboli horším mužstvom.

Už v sobotu Púchovčania privítajú na domácom trávniku rezervu bratislavského Slovana.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Ozimý, Riška, Petro (46. Martinček), Lacko, Varga, Michlík, Kapusniak (67. Prekop), Loduha, Mráz, D. Pilný (51. Rypák), tréner Lukáš Kaplan

Ostatné výsledky 6. kola: Trebišov – Bardejov 1:0, Dubnica nad Váhom – Poprad 5:2, Banská Bystrica – Žilina B 6:3, Skalica – Podbrezová 3:4, Šamorín – Košice 0:1, Komárno malo voľno.

1. Bystrica 6 5 0 1 23:10 15
  2. Skalica 6 5 0 1 16:8 15
  3. Podbrezová 6 4 1 1 14:7 13
  4. Košice 5 4 1 0 7:2 13
  5. Mikuláš 5 3 0 2 6:3 9
  6. Petržalka 6 3 0 3 6:11 9
  7. Dubnica 6 1 3 2 8:8 6
  8. Komárno 4 2 0 2 6:6 6