Púchovčania prišli v Komárne o víťazstvo v 97. minúte…

115

11. kolo: Komárno – MŠK Púchov 1:1 (0:1)

Góly: 90+ Pastorek – 29. Pucheľ
ŽK: Tóth, Šmehyl, Širiak, Varga – Kaufamn, Lacko, Loduha, Kopičár, rozhodcovia: Chromý – Jekkel, Lednický, 350 divákov

Na ťažkom rozmočenom teréne začali obe mužstvá opatrne, loptu mali častejšie na kopačkách domáci futbalisti. V úvodnej päťminútovke v podstate Púchovčanom nepožičali loptu. Ich útočná snaha sa však obmedzila na nakopávané lopty do šestnástky, s ktorými si hosťujúci zadáci poradili. Prvé nebezpečnejšie ohrozenie bránky Púchova prišlo po štvrť hodine, s Némethovou strelou spoza pokutového územia si Strelčík poradil. Púchovčania postupne vyrovnali hru, dopredu ich hnala aj hlasná skupina fanúšikov, ktorí neváhali merať 200-kilometrovú cestu až na juh Slovenska. V 29. minúte sa Púchovčanom vydaril rýchly protiútok, domáci naň nedokázali včas zareagovať a Pucheľ gólom do prázdnej bránky poslal hostí do vedenia – 0:1. Aj po góle pokračovali Púchovčania v aktívnej hre, domáci sa nedokázali presadiť. V druhom polčase sa Komárno snažilo o vyrovnanie, no najväčšiu šancu na skórovanie mali Púchovčania. V 57. minúte po zmätku v domácom pokutovom území napálil Puchel loptu iba do domáceho obrancu. Púchovčania v ďalšom priebehu v pohode zachytávali dlhé nakopávané lopty, domáci útočníci sa snažili hádzať o zem v šestnástke a „vymodliť“ si od rozhodcu prípadnú penaltu. V záverečnej päťminútovke prišla okrem striedajúceho exreprezentanta Salátu na trávnik aj nervozita. Pribudli žlté karty, rozhodca Chromý avizoval päťminútové nadstavenie. V 94. minúte zasiahol Strelčík výborne proti hlavičke Vargu. Nuž a v čase, kedy už mali byť mužstvá v sprche (97. minúta) sa domáci diváci a rozhodca konečne dočkali vyrovnania. Autorom gólu bol Pastorek. Kto vie, ak by nedal, možno by sa hralo ešte teraz…

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Biricz (74. Kapusniak), Loduha, Pucheľ (78. Mráz), Martinček (90. Pavlovič), Holiš, tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 11. kola: Košice – Dubnica nad Váhom 1:0, Žiar nad Hronom – Slovan Bratislava B 2:2, Považská Bystrica – Rača Bratislava 3:3, Humenné – Trebišov a Prešov – Myjava odložili