79

Bardejov – MŠK Púchov 2:2 (1:1)

Góly: 7. Mijland, 58. Bilali – 16. Štefanec, 64. Pišoja
ŽK: Dzurík – Krčula, Lacko, rozhodovali Ochotnický, Železňák, Čajka

Na stretnutie 18. kola druhej futbalovej ligy cestovali futbalisti MŠK Púchov do Vranova nad Topľou, kde sa stretli s Bardejovom. Domáci začali aktívnejšie a odmenou im bol vedúci gól Mijlanda už po šiestich minútach – 1:0. V 16. minúte nariadil rozhodca v prospech Púchova priamy kop z hranice pokutového územia. Jeho prípravu konzultovali Púchovčania hádam dve minúty, no stálo to za to. Štefanec obstrelil múr a poslal loptu do pravého horného rohu domácej bránky – 1:1.
Gól vlial Púchovčanom viac sebadôvery, postupne prevzali iniciatívu a boli lepším mužstvom. Úvod druhého polčasu patril opäť domácim, no futbalisti MŠK využívali každú možnosť na nebezpečné protiútoky. V 57. minúte Bradejovčania pekne zakombinovali, Brigant našiel v pokutovom území Bilalu a ten poslal druhýkrát Bardejov do vedenia – 2:1. Púchovčania však nedovolili domácim tešiť sa príliš dlho. O sedem minút ešte nevyužili hrubú chybu domácich pri rozohrávke, no po nasledujúcom rohovom kope sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Pišoja a vsietil vyrovnávajúci gól – 2:2. V ďalšom priebehu stretnutia sa už obe mužstvá chceli vyvarovať chyby, a tak doviedli stretnutie do remízového konca. Púchovčania boli lepším mužstvom, vypracovali si viac gólových šancí, no pohnevali sa s koncovkou. Tri body by si za výkon zaslúžili…

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Martinček (42. Michlík), Riška, Pišoja, Lacko, Varga, Kapusniak, Loduha (49. Pavlovič), Krčula, Štefanec, Rypák (90. D. Pilný), tréner Lukáš Kaplan

Lukáš Kaplan, tréner Púchova: „Po minulotýždňovom výsledku sme chceli jednoznačne vyhrať, čo sa nám v konečnom dôsledku mohlo podariť. Trochu sme rozčarovaní z toho, čo zahadzujeme, lebo dnes sme si vypracovali dostatočný počet šancí na to, aby sme tu vyhrali. Súperovi sme pripravili dve príležitosti, čo nás trochu mrzí, ale sme veľmi radi aj za bod, nakoľko súper sa k nám nepriblížil v tabuľke a držíme ich od nás s dostatočným odstupom. Sedem minút do konca brankár nám vyrazil čistú šancu na brvno. Mali sme však aj ďalšie príležitosti, tri určite stopercentné šance, ktoré musíme premieňať, nakoľko tabuľka je veľmi vyrovnaná a každý bod je dôležitý.“

Ostatné výsledky 18. kola: Komárno – Poprad 4:1, Dubnica nad Váhom – Skalica 2:2, Trebišov – Banská Bystrica 3:3, Petržalka – Žilina B 1:0, Slovan Bratislava B – Podbrezová 0:3.

1. B. Bystrica 17 12 3 2 51:25 39
  2. L. Mikuláš 16 11 2 3 36:16 35
  3. Skalica 17 9 5 3 36:20 32
  4. Podbrezová 16 10 2 4 34:13 32
  5. Košice 16 8 2 6 21:17 26
  6. Petržalka 17 6 5 6 19:22 23
  7. MŠK Púchov 16 7 2 7 19:22 23
  8. Trebišov 16 6 4 6 28:28 22