Púchovčania priviezli cenný bod z Košíc

105

12. kolo 2. futbalovej ligy:

FC Košice – MŠK Púchov 0:0

ŽK: Vancák – Kopiš, Pilát, Pišoja, rozhodovali Parilák, Jánošík, Mihálik, 780 divákov V upršanom chladnom počasí sa hral solídny futbal pred výbornou diváckou kulisou. O tú sa opäť pričinila aj skupina priaznivcov z Púchova, ktorí merali cestu na východ republiky. Po opatrnom začiatku sa prví do šance dostali domáci v 17. minúte Gáll z piatich metrov mieril nad púchovskú bránku. V 32. minúte Gállovu strelu z uhla brankár Strelčík vyrazil k Riziemu, ktorý prestrelil bránku. O tri minúty mohli ísť Púchovčania do vedenia, keď Holiš z desiatich metrov ohrozil domáceho brankára, ktorý loptu skrotil až na trikrát.

V 39. minúte si domáci pýtali pokutový kop, keď dvojica Púchovčanov zablokovala centrovanú loptu. Arbiter sa reklamáciou ruky zo strany domácich nedal obalamutiť. Tutovku mal na kopačke tri minúty pred koncom prvého polčasu Holiš, ktorý využil zaváhanie Tummu, pekne si potiahol loptu, presne vystrelil, no v domácej bránke sa opäť zaskvel Paulen, ktorý špičkami prstov loptu vytlačil. O minútu sa domáci tešili z gólu. Predčasne, padol z ofsajdovej situácie.

V druhom polčase domáci zatlačili, Strelčík však bol niekoľkokrát tam, kde mal byť. Púchovčania záverečnému tlaku domácich odolali, a tak si na Považie priviezli ďalší bod. Za bojovnosť i kus futbalového umenia si ho zaslúžili.

Zostava FC Košice: Paulen – Tumma, Kis, Ristkovski, Gáll (77. Kim), Pavúk, Vancák, Leško, Rizie (77. Karaš), Liener (69. Bavoľár), Kavka, tréner Marek Fabuľa

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík, Kopiš (70. Martinček), Pilát, Martinko, Pišoja, Vlček, Holiš, tréner Vladimír Cifranič

Ostatné výsledky 12. kola:Podbrezová – Šamorín 1:0, Slovan Bratislava B – Ružomberok B 0:0, Poprad – Žilina B 0:1, Liptovský Mikuláš – Trebišov 1:1, Komárno – Petržalka 0:0, Banská Bystrica – Dubnica nad Váhom 3:3, Skalica – Bardejov 3:0