Tri body zachránil pár sekúnd pred koncom Dmitriev

144

3. kolo 2. hokejovej ligy:

MŠK Púchov – HC Prievidza 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Góly: 4. Prus (Romanov, Dmitriev), 17. Pšurný (Zúbek, Kvocera), 37. Zúbek (Pšurný, Kvocera), 60. Dmitriev (Prus, Mikuš)

Strely: 48/32, presilovky: 4/1 – 6:0, rozhodovali Hatala, Bezák, Hodoň, 300 divákov Líder tabuľky bol proti „bezbodovej“ Prievidzi veľkým favoritom, no hostia papierové predpoklady postavili na hlavu. I keď sa Púchovčania v prvej tretine dostali do vedenia už vo štvrtej minúte gólom Prusa, Prievidžania v polovici tretiny otočili skóre. Štyri minúty pred prvou prestávkou sa o vyrovnanie postaral Pšurný – 2:2. Aj v druhej tretine museli hokejisti MŠK Púchov doťahovať náskok súpera, keď v 33.minúte poslal hostí do vedenia Bátora a v 37. minúte vyrovnával Zúbek – 3:3. Keď sa už zdalo, že stretnutie pôjde do prekvapivého predĺženia, necelú pol minútu pre záverečným hvizdom spasil Púchovčanov víťazným gólom Dmitriev – 4:3.

Zostava MŠK Púchov: Hrušík – Kvocera, Mikuš, Brňák, Hudík, Božik, Haluška, Kollárik – Trenčan, Pšurný, Zúbek, Romanov, Dmitriev, Prus, Deneš, Húska, Górás, Furo, Mičuda, tréner Branislav Okuliar

Ostatné výsledky 3. kola: Dolný Kubín – Brezno 7:2, Partizánske – Žiar nad Hronom 3:1, Budapešť – Senica 4:5 sn

1. MŠK Púchov 3 3 0 0 0 22:7 9
2. Partizánske 3 3 0 0 0 13:7 9
3. D. Kubín 3 2 0 1 0 20:9 7
4. Žiar 3 1 1 0 1 11:8 5
5. BHK 2 1 0 0 1 10:12 3
6. Senica 3 0 1 0 2 10:19 2
7. Budapešť 2 0 0 1 1 6:12 1
8. Prievidza 3 0 0 0 3 8:17 0