Púchovčania priviezli dôležité body zo Šamorína

86

Šamorín – MŠK Púchov 2:3 (1:2)

Góly: 5. Vrábel, 87. Pančík – 30. Holáň, 45. Michlík, 58. Mráz
ŽK: Szolgai, Boateng – 24. Mráz, 80. Kubík, 87. Pilný, ČK: Bahi (Šamorín), rozhodcovia: Chromý, Štrbo, Poruban, 300 divákov

Po sérii zápasov s ťažkými súpermi sa v ďalšom zápase na súperovom trávniku postavil Púchovčanom do cesty relatívne prijateľnejší súper. Vedomí si toho boli aj futbalisti MŠK Púchov, ktorí chceli prerušiť sériu zápasov bez bodového zisku. Bodové nádeje Púchova začal hatiť už v piatej minúte domáci Vrábel, ktorý prekonal Pilného v bránke hostí. Púchovčania však nehodil flintu do žita. Zvýšili obrátky a po polhodine vsietil Holáň vyrovnávajúci gól – 1:1. V záverečnej minúte prvého polčasu bola aktivita Púchovčanov odmenená pokutovým kopom, ktorý premenil Michlík – 1:2. V druhom polčase hostia kontrolovali dianie na hracej ploche. V 57. minúte zastavil domáci Bahi prenikajúceho púchovského hráča vo vyloženej šanci nedovolene a musel predčasne pod sprchy. Hostia využili početnú prevahu už v nasledujúcej minúte, keď Patrik Mráz zvýšil na 1:3. Dve minúty pred koncom stretnutia Šamorín znížil na 2:3, Púchovčania si však už víťazstvo zobrať nenechali. Do tabuľky si pripísali mimoriadne dôležité tri body. Svoj bodový zisk môžu zveľadiť už v sobotu, kedy na domácom trávniku privítajú posledné Námestovo.

Zostava MŠK Púchov: Pilný – Majdan (74. Kubík), Ramon, Straňák, Mráz, Pavlovčík, Michlík, Holáň, Pucheľ, Ullman (90. Kapusniak), Holiš (86. Hundák), tréner: Vladimír Cifranič

Ostatné výsledky 25. kola: Rohožník – Žilina B 1:1, Skalica – Trebišov 4:1, Banská Bystrica – Dubnica nad Váhom 1:0, Humenné – Bardejov 2:1, Podbrezová – Petržalka 2:3, Košice – Komárno 0:1, Námestovo – Slovan Bratislava B 2:1

16. Námestovo 25 2 3 20 18:72 9

Program 26. kola: MŠK Púchov – Námestovo (23. 4. o 16.30), Slovan B – Humenné, Komárno – Šamorín, Dubnica – Skalica, Trebišov – Podbrezová, Bardejov – Rohožník, Petržalka – Košice, Žilina B – Banská Bystrica