8. kolo 2. hokejovej ligy:

MŠK Púchov – PHC Budapešť 7:3
(2:0, 3:2, 2:1)

6. Kuriš (Deneš), 17. Zúbek (Dmitriev), 25. Ladecký (Ganát), 31. Prus (Deneš, Hudík), 36. Dmitriev (Kvocera), 48. Furo (Panáček), 56. Deneš (Brňák) – 25. Pálfi (Modok), 37. Pozsár (Benke), 55. Mondok (Illyés)

Strely na bránku: 59/24, presilovky: 5/2 – 2/1, rozhodovali Gajdošík, Tvrdoň, Hodoň, 480 divákov

V súboji prvého s posledným sa očakávalo hladké víťazstvo lídra druholigovej tabuľky. Púchovčania začali aktívne a už v šiestej minúte šli do vedenia po góle Kuriša – 1:0. Aj potom pokračoval tlak hokejistov MŠK, no Maďari nechceli pustiť svoju kožu len tak ľahko. V ich bránke exceloval brankár Bozso, ktorý zlikvidoval niekoľko vyložených šancí Púchova.

O výraznej prevahe domácich svedčí aj viac ako dvojnásobný počet striel smerujúcich na bránku Budapešti, no prelomiť streleckú smolu a zvýšiť jednogólový náskok sa Púchovčanom podarilo až necelé štyri minúty pred koncom prvej tretiny, kedy na 2:0 zvyšoval Zúbek za asistencie Dmitrieva.

Keď už po necelých piatich minútach druhej tretiny zvýšil Ladecký na 3:0, zdalo sa, že otázkou už bude iba výška skóre. Budapešť však neskladala zbrane a ešte v tej istej minúte znížil Pálfi na 3:1. Domáci opäť pridali, Maďari na ich rýchlosť nestačili, a tak sa dopúšťali nedovolených zákrokov, ktoré domáci v presilovkách trestali. V 31. minúte využil presilovku Prus, ktorý zasunul puk za chrbát dezorientovaného brankára a o päť minút neskôr rovnako v presilovej hre zvýšil Dmitriev už na 5:1.

Pozsar síce dokázal rovnako počas početnej prevahy znížiť na 5:2, no v záverečnej tretine vniesol potrebný pokoj na domáce hokejky šiestym gólom Furo – 6:2. Budapešťania ešte raz odpovedali gólom – v 55. minúte bol jeho autorom Modok, no posledné slovo patrilo Púchovčanom, keď už o minútu spečatil na konečných 7:3 Deneš.

V budúcom kole si Púchovčania oddýchnu, pre nepárny počet účastníkov súťaže majú voľno. V sobotu 23.novembra vycestujú do slovenskej metropoly, kde ich privíta Bratislavský hokejový klub.

Zostava MŠK Púchov:

Baštuga – Kvocera, Hudík, Brňák, Pobežal, Kollárik, Haluška, Ganát – Zemko, Dmitriev, Zúbek, Trenčan, Plochotkin, Prus, Furo, Panáček, Mičuda, Ladecký, Kuriš, Deneš, tréner Branislav Okuliar

Ostatné výsledky 8. kola:

Brezno – Prievidza 8:2, Žiar nad Hronom – Senica 7:0, Dolný Kubín – Bratislavský hokejový klub 9:0