Púchovčania trikrát viedli, na všetky body to však napokon nestačilo

166

20. kolo TIPOS 3. ligy:

MŠK Púchov – Slovan Duslo Šaľa 3:3 (1:1)

Úvod stretnutia ponúkol asi dvom stovkám divákov iba priemerný futbal. Domáci udreli až po dvadsiatich minútach, kedy centrovaná lopta z ľavej strany preskackala až k Michlíkovi a ten sa v pokutovom území výborne zorientoval a zasunul loptu do súperovej bránky – 1:0. Hostia vyrovnali už o necelých desať minút, autorom gólu bol Meszlényi – 1:1.

Domáci pridali druhý gól až po obrátke, v 57. minúte pred pokutovým územím Šale Púchovčania pekne zakombinovali, Kvašša potiahol loptu do veľkého vápna a jeho krížny prízemný center doklepol do siete Kopiš – 2:1. Púchovčania sa však z gólu tešili iba tri minúty, v 60. minúte vyrovnal Lovska – 2:2.

Už o štyri minúty sa však zrodil najkrajší moment stretnutia. Púchovčania zakombinovali vo vnútri šestnástky, Kopiš si všimol nabiehajúceho Martinku, ktorému poslal loptu za hranicu šestnástky a po Martinkovej bombe z 20 metrov nestihol hosťujúci brankár ani zdvihnúť ruky – 3:2.

Púchovčania však vedenie neudržali, desať minút pred koncom vsietil vyrovnávajúci gól Kingambo Body – 3:3. A tak hoci domáci trikrát viedli, nebolo im súdené tešiť sa zo všetkých bodov.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Michlík, Kopiš, Šulek, Pilát, Martinko, Pilný, Kvaššay (66. Tlacháč), Vanák, Martinček, tréner Eduard Pagáč

Ostatné výsledky 20. kola:

Považská Bystrica – Veľké Ludince 2:1, Kalná nad Hronom – Lednické Rovne 1:0, Nitra B – Nové Zámky 5:1, Galanta – Gabčíkovo 2:2, Malženice- Zlaté Moravce/ Vráble B 2:0, Beluša – Nové Mesto nad Váhom 2:0, Trnava B mala voľno

1. Beluša 19 12 4 3 34:15 40
2. MŠK Púchov 19 10 7 2 32:18 37
3. Malženice 19 12 0 7 42:19 36
4. Nitra B 19 11 3 5 37:22 36
5. Trnava B 18 9 2 7 39:31 29
6. Šaľa 19 8 4 7 33:23 28
7. P. Bystrica 19 8 3 8 29:28 27
8. Kalná 19 8 3 8 18:24 27