Púchovčania úspešní na majstrovstvách SR v sudoku a logike

232
Sudoku - medailisti zľava N.Chanová, M.Demiger, Š.Gašpár.

Cez víkend 11. a 12. júna sa v Púchove uskutočnili po ročnej odmlke opäť obľúbené Majstrovstvá Slovenska v sudoku a logických úlohách. Podujatia sa uskutočnili v priestoroch Základnej školy Slovanská, v miestnej časti Horné Kočkovce. V priateľskej atmosfére a pod organizačnou taktovkou Jozefa Chana, prebehli súťaže bez najmenších problémov a tridsiatka súťažiacich si do sýtosti zalúštila na pestrých a zaujímavých úlohách z dielne českých expertov Roberta Babilona a Jana Zvěřinu. Súťaže boli zároveň súčasťou kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2022.

V sobotu sa súťažilo v riešení logických úloh. Súťaž pozostávala zo štyroch kôl. Najlepšie a zároveň najrýchlejšie si so všetkými úlohami poradil 29-ročný Matúš Demiger zo Zlatých Moraviec a zaslúžene si vybojoval titul Majster Slovenska v logike. Striebornú medailu získal 36-ročný Košičan Peter Hudák a bronzový kov si z domácej pôdy odniesol 42-ročný Púchovčan Štefan Gašpár. Výborný výsledok dosiahla aj 20-ročná Púchovčanka Natália Chanová (6. miesto). V kategórii nad 45 rokov získal bronzovú medailu Púchovčan Peter Gašpár. Nestratila sa ani 20-ročná Michaela Bernátová z Považskej Bystrice (12. miesto)
Nedeľa patrila priaznivcom populárneho sudoku. Takmer tridsiatka súťažechtivých fanúšikov hry s číslami zápolila o čo najlepší výsledok v štyroch kolách. Po sčítaní bodov zo všetkých úloh sa podobne, ako v sobotu, majstrom Slovenska v sudoku stal Matúš Demiger, ktorý tak korunoval svoj veľmi úspešný víkend. V tesnom a veľmi vyrovnanom púchovskom súboji o striebornú medailu uspela Natália Chanová pred Štefanom Gašpárom, ktorého celkovo zdolala o štyri body.

Logika – medailisti zľava: P.Hudák, M.Demiger, Š.Gašpár.

Súčasťou víkendových zápolení boli aj súťaže družstiev. V logike zvíťazil krúžok K1Z z Bratislavy a v sudoku domáci Gumkáči v zostave Natália Chanová, Štefan Gašpár a Pavel Jaselský.

Výsledky oboch súťaží jednotlivcov boli súčasťou kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2022, ktoré sa uskutočnia na jeseň v poľskom meste Krakow. Slovensko budú v logike reprezentovať Matúš Demiger, Peter Hudák, Štefan Gašpár a Matej Uher. V sudoku to budú Natália Chanová, Matúš Demiger, Štefan Gašpár a Pavel Jaselský.

Na záver by sme veľmi radi poďakovali sponzorom podujatia, ktorými boli: Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov, firma Isadore, mesto Púchov a poslanci miestnej časti Horné Kočkovce. V neposlednom rade patrí poďakovanie vedeniu školy Slovanská v zastúpeni riaditeľky Mgr. Michaely Váňovej.