Volejbalistky bilancovali sezónu 2021/2022

217

V nedeľu 19. júna 2022 volejbalistky 1.VK Púchov uzavreli súťažnú sezónu na spoločnom stretnutí všetkých hráčok a rodičov s vedením klubu a trénermi.

V priestoroch telocvične ZŠ Gorazdova prišla pozdraviť 51 mládežníckych hráčok klubu aj primátorka mesta Púchov Katarína Heneková. 1.VK Púchov mal v uplynulej sezóne celkovo 5 družstiev. Sezónu odštartovali družstvá 1.augusta 2021, prípravné obdobie prebehlo optimálne, bez problémov a v októbri sa začali súťaže. Rozbehnuté súťaže boli najskôr skomplikované protipandemickými opatreniami, až boli v novembri úplne zastavené. Opätovne sa súťaže rozbehli až v druhej polovici februára, a v upravenom rozsahu s nahustenými termínmi sa ich však podarilo dohrať.

Družstvo junioriek štartovalo vo východnej skupine 1.ligy junioriek. Po dobrom prípravnom období sa družstvu v jednom týždni zranili 2 hráčky zo základnej zostavy tak nešťastne, že na operáciu kolena sa pre pandémiu dostanú až v nasledujúcich týždňoch.

K tomu sa pridali ďalšie „covid pozitívne“ hráčky aj ďalšie 4 zranenia, a tak družstvu museli vypomáhať na zápasoch aj žiačky. V danej situácii možno považovať plné dohratie súťaže za uspokojivé, 14 kôl súťaže odohrali vždy v inom hráčskom zložení.

Družstvo starších žiačok bolo zložené z dievčat narodených v rokoch 2007 až 2009, väčšina v roku 2008. Veková hranica v tejto sezóne bola pre staršie žiačky od ročníka narodenia 2006, a tak sa klub rozhodol zaradiť toto družstvo do 2. triedy starších žiačok, kde dievčatá mohli bez tlaku na výsledok získavať základné herné skúsenosti po predchádzajúcej úplne zrušenej sezóne. Celú sezónu mali vlastne dlhodobú prípravu na novú sezónu 2022/23. Celkové 4.miesto je navyše taktiež dobrým výsledkom.

Tri družstvá mladších žiačok: MIDI, Mini A a Mini B mali pred sebou svoje premiérové štarty v oficiálnych súťažiach riadených Slovenskou volejbalovou federáciou. Nemali žiadne očakávania, ani výsledkové plány, okrem odohratia všetkých zápasov. Dievčatá utvorili skvelú partiu, ktorej zachutil volejbal. Klubová história sa vďaka nim prepisovala až tri krát. Prvý raz postupom MIDI družstva na finálový turnaj Majstrovstiev SR v Pezinku. Zo 48 družstiev sa do finále dostalo iba 12. Ešte viac prekvapilo družstvo Mini A postupom do celoslovenského 12-členného finále z pomedzi 61 družstiev. Prepísali tým históriu klubu druhý raz, keď okrem samotného postupu postúpili prvýkrát v 25 ročnej existencii klubu naraz dve družstvá do finále v jednej súťažnej sezóne. Naposledy štartovalo družstvo 1.VK mladšie žiačky v 6-tkovom volejbale, vo finále Majstrovstiev SR v roku 2014 v Leviciach. O tretí zápis do histórie klubu sa zaslúžilo usporiadanie záverečného finálového turnaja M-SR v mini-volejbale v Púchove, ako vôbec prvý finálový turnaj vo volejbale mládeže v histórii mesta Púchov.

Napriek komplikáciám, zraneniam a opatreniam má 1.VK Púchov za sebou úspešnú sezónu s prísľubom rozvoja do novej súťažnej sezóny. Ďakujeme všetkým hráčkam a trénerom za odvedenú prácu, ďakujeme rodičom, mestu Púchov a našim partnerom za dlhoročnú podporu nášho klubu.

Michal Suchánek, predseda klubu

Foto: Slavomír Flimmel