Púchovčania vyhrali tretíkrát v rade

101

Púchovskí futbalisti si v Žiline pripísali tretiu výhru v súťaži, z toho druhú na ihrisku súperov. Fortunaligovú rezervu Žiliny zdolali 2:1.

9. kolo: MŠK Žilina B – MŠK Púchov 1:2 (1:1)

Góly: 33. Farský – 41. Krčula, 75. Holiš

ŽK: Myslovič – Pavlovič, rozhodovali: Čiernik – Súkeníková, Béreš, 350 divákov

Rezerva fortunaligovej Žiliny začal ofenzívne a pritlačila Púchovčanov pred vlastné pokutové územie. Najväčšiu šancu mal v 7.minúte domáci Balaj, jeho sólový nájazd však Strelčík v Púchovskej bránke zneškodnil ešte pred pokutovým územím. Púchovčania pohrozili v 12. minúte, Lackov center z ľavej strany však domáci brankár vyrazil pred dvojicu nabiehajúcich Púchovčanov. Domáca prevaha bola jalová, centrované lopty spoľahlivo likvidovala púchovská obrana.

Sporadické útoky hostí končili rovnako na domácich zadákoch, výnimkou bola 28.minúta, kedy sa Krčula pekne uvoľnil v rohu pokutového územia, jeho strela však letela nad. Po polhodine domáci pridali na obrátkach a v 33.minúte vytlačil Strelčík s námahou prízemnú strelu Balaja na roh. Po jeho zahraní sa odrazená lopta dostala k Farskému, ktorý nádhernou strelou z 20 metrov nedal Strelčíkovi šancu – 1:0. Púchovčania po góle pridali na aktivite a ich napádanie robilo domácim problémy. V 41. minúte vybojoval loptu v strede ihriska Michlík, peknou prihrávkou našiel Krčulu, ktorý sa rutinérsky pohral s brankárom a z uhla poslal loptu oblúčikom do opustenej domácej bránky – 1:1.

V druhom polčase boli Púchovčania domácim viac ako vyrovnaným súperom, častejšie sa dostávali pred pokutové územie, strelecky sa však presadiť nedokázali. Naopak, v 73.minúte sa zaskvel Strelčík po prízemnej strele Balaja. Lekciu z efektivity a futbalovú modernu predviedli Púchovčania štvrť hodinu pred koncom. Pilát krásnym pasom našiel v pokutovom území striedajúceho Holiša, ten si ešte krajšie spracoval loptu a povedľa domáceho brankára ju poslal do siete – 1:2. A keďže Púchovčania bez väčších problémov odolali aj záverečnému domácemu tlaku, vezú si zo Žiliny všetky body a víťaznú šnúru natiahli na tri stretnutia. Absolutórium si zaslúži celé mužstvo za výkon, rovnako ako početná skupina púchovských priaznivcov, ktorých bolo počuť po celý zápas.

Zostava MŠK Púchov:

Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Michlík, Krčula (79. Vlček), Munyorove (60. Holiš), Pilát, Pavlovič, Machara, Martinček (90. Martinko), tréner Vladimír Cifranič

Ostatné výsledky 9. kola:

Komárno – Košice 0:0, Banská Bystrica – Liptovský Mikuláš 2:1, Dubnica nad Váhom – Skalica 2:1, Bardejov – Slovan Bratislava B 2:0, Podbrezová – Trebišov 3:0, Petržalka – Poprad 1:3, Šamorín – Ružomberok B 0:1

Program 10. kola:

MŠK Púchov – Šamorín (21. 9. O 15.30), Košice – Ružomberok B, Podbrezová – Bardejov, Poprad – Trebišov, Skalica – Petržalka, Slovan Bratislava B – Žilina B, Liptovský Mikuláš – Dubnica nad Váhom, Komárno – Banská Bystrica

Kam na futbal

2. liga starší dorast
7. kolo: KFC Komárno – MŠK Púchov (22. 9. o 10.00)

2. liga mladší dorast
7. kolo: KFC Komárno – MŠK Púchov (22. 9. o 12.30)

1. liga starší žiaci

U15
4. kolo: MŠK Púchov – FC Vion Zlaté Moravce/ Vráble (19. 9. o 14.00)

U14
4. kolo: MŠK Púchov – FC Vion Zlaté Moravce/ Vráble (19. 9. o 16.00) 1. liga mladší žiaci