Púchovčania zdolali rozdielom triedy Bardejov

149

1. kolo: MŠK Púchov mal voľno

Poprad – Bardejov 1:3, Žilina B – Šamorín 5:0, Dubnica nad Váhom – Trebišov 1:1, Banská Bystrica – Slovan Bratislava B 4:0, Liptovský Mikuláš – Košice 0:1, Podbrezová – Komárno 2:0, Skalica – Petržalka 3:0

2. kolo: FC Košice – MŠK Púchov 3:1 (0:0)

Góly: 50. Rendon, 54. Gáll, 65. Keresteš – 56. Michlík
ŽK: Elexa, Pavúk, Ford – Mráz, rozhodovali Kolofík, Štofík, Zemko, 1230 divákov
V Košiciach, ktoré sa netaja prvoligovými ambíciami, odohrali Púchovčania vyrovnaný zápas, domácim boli viac ako rovnocenným partnerom. O prehre hostí rozhodli dve fatálne chyby zadákov v rozpätí štyroch minút. V 50. minúte nedokázali dvaja púchovskí obrancovia odstaviť od nakopnutej lopty Rendona, ktorý prvýkrát prekonal Strelčíka v bránke MŠK. O štyri minúty neskôr sa rovnako po nakopnutej lopte presadil cez dvoch obrancov Púchova Gáll. O dve minúty neskôr po peknej akcii Mráza s Vargom vykresal iskierku nádeje na dobrý výsledok Michlík – 2:1. Nádeje Púchovčanov však v 65. minúte pochoval tretím domácim gólom Ke­resteš. Púchovčania sa však nemajú za čo hanbiť, v Košiciach predviedli pekný futbal, ktorý je prísľubom do ďalších kôl.
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko, Varga (61. Raffay), Martinček (46. Loduha), Rypák (72. D. Pilný), Michlík, Mráz, Petro, Kapusniak, tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 2. kola: Bardejov – Liptovský Mikuláš 1:0, Komárno – Žilina B 2:0, Dubnica – Banská Bystrica 0:1, Šamorín – Poprad 3:1, Petržalka – Podbrezová 0:4, Slovan Bratislava B – Skalica 1:2

3. kolo: MŠK Púchov – Partizán Bardejov 3:0 (3:0)

Góly: 6. Ozimý, 36. Rypák, 43. Mráz
ŽK: Lacko, Riška, Raffay – Jarzebak, Pavličko, Horváth, Keresteš, rozhodovali Kolofík, Železňák, Rablovský, 550 divákov
Šarišania prišli na Považie s visačkou mužstva, ktoré v prvých dvoch kolách bodovalo naplno. Pod Lachov­com však narazila kosa na kameň. Púchovčania boli od začiatku aktívnejší a o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Skóre na radosť viac ako päťstovky divákov otvoril už po piatich minútach Ozimý, ktorý sa obetavo vrhol do centrovanej lopty a hlavou prekonal hosťujúceho brankára – 1:0. Bardejovčania potom vyrovnali hru a hrozili rýchlymi protiútokmi. Tie však bezpečne zastavovali domáci už v strede hracej plochy. V 36. minúte po peknej individuánej akcii Lacka a ešte krajšej prihrávke zvyšoval na 2:0 strelou pod brvno Peter Rypák – 2:0. Dve minúty pred koncom vniesol definitívny pokoj na domáce kopačky Patrik Mráz, ktorý po ideálnej prihrávke z krídla rutinérsky vyškolil obrancu a brankára a poslal loptu do siete – 3:0. V druhom polčase Púchovčania bez väčších problémov kontrolovali výsledok a nedovolili Bardejovčanom ani pomyslieť na prípadný zvrat. V záverečnej 25-minútovke dal domáci tréner Kaplan príležitosť aj viacerým hráčom z lavičky.
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko (88. Kopiš), Varga, Rypák (67. Kingsley), Michlík (67. D. Pilný), Mráz (88. Matejka), Petro (25. Raffay), Kapusniak, Loduha, tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 3. kola: Poprad – Komárno 2:3, Banská Bystrica – Trebišov 6:1, Liptovský Mikuláš – Šamorín 3:0, Podbrezová – Slovan Bratislava B 1:0, Skalica – Dubnica 2:0, Žilina B – Petržalka 1:2

15. Slovan B 3 0 0 3 1:7 0

Program 4. kola: ŠTK 1914 Šamorín – MŠK Púchov (23. 8. o 10.30), Trebišov – Košice, Komárno – L. Mikuláš, Dubnica – Podbrezová, B.Bystrica – Skalica, Petržalka – Poprad, Slovan B – Žilina B

(pok), foto: Slavomír Flimmel