Púchovčania zvíťazili v družobnom Hlinsku

208

V piatok 6. 4. za krásneho počasia vycestovali mladí púchovskí hasiči do družobného mesta Hlinsko v ČR na absolvovanie hasičskej súťaže piškôrky s dvoma trénermi a za účasti rodičov. Skôr ako dorazili do Hlinska, navštívili v Brne Anthroposové múzeum, kde si pozreli vývoj pračloveka a obrovského mamuta, ktorý v tom čase existoval. Deti i rodičia si akciu pochvaľovali, nakoľko niektoré deti to budú potrebovať aj v škole.

Po príchode sme sa ubytovali na jednej zo škôl, ktoré nám zabezpečil organizátor. Ráno po presune do športovej haly sme deti zoznámili s náradím. Súťažiaci boli rozdelení do troch kategórií: prípravka, mladší žiaci a starší žiaci. Naše deti sa prezentovali v kategórií starších deti. Po príhovoroch primátora mesta Hlinsko Ing. Miroslava Krčila a nášho predsedu DHZO Púchov Jozefa Ridzika st. veliteľ súťaže zavelil rozchod a súťaž mohla začať.

Súťaž sa skladala s šiestich disciplín: uzlovanie, cečkospoj, prenášanie raneného, kombinovanej štafety dvojíc, šroubovanie matíc a štafeta 3 x 15 m. Súťažiaci si z každej disciplíny zbierali body a víťaz s najmenším počtom bodov zvíťazil. Všetci súperi boli výborne pripravení. Naše deti začali dobre, ale na druhej disciplíne prišla studená sprcha v podobe nevydarenej disciplíny. Až vtedy si uvedomili, že to nebude ľahké. A začali bojovať a ukrajovať z veľkej straty bodov, čo nakoniec sa aj podarilo. Súperi našu veľkú aktivitu a bojovnosť pochválili a rodičia mali radosť. O tento úspech sa postarali Tomáš Kucej, Alexander Ridzik, Dávid Koncový, Nina Jandušiková a Simonka Sečkárová. Deti sa potešili aj z hasičskej torty, ktorú zjedli na druhý deň.

Výsledná tabuľka:

  1. DHZO Púchov 13 bodov
  2. ČHJ Hlinsko  16 bodov
  3. SDH Ždírec n. Doubravou 21 bodov

Zdroj: DHZO Púchov