Púchovčania zbavení jarného prekliatia, poltuctová výhra v Bánovciach

239

Bánovce – MŠK Púchov 0:6 (0:3)
Až vo štvrtom jarnom majstrovskom stretnutí 3. ligy mužov sa futbalisti MŠK Púchov zbavili bezbodového prekliatia a odniesli si to Bánovce nad Bebravou. Púchovčania nastúpili odhodlaní napraviť pošramotenú povesť a od úvodného hvizdu boli lepším mužstvom.
Aktívna rýchla hra robila domácim veľké problémy a Púchovčania už po šiestich minútach naznačili, že si do Bánoviec prišli po všetky body. Hostia sa ujali vedenia gólom Zavadzana v 6. minúte – 0:1. Futbalisti MŠK aj naďalej predvádzali výborný futbal, bez väčších problémov si poradili s útočnou snahou Bánovčanov a sami hrozili po rýchlych kombinačných akciách. V 33. minúte zvýšil na 0:2 hosťujúci kanonier Gajdošík a keď už o štyri minúty neskôr zvýšil Marman na 0:3, bolo jasné, že Púchovčania prvýkrát na
jar zabodujú naplno. V druhom polčase hostia vedomí si pohodlného náskoku kontrolovali priebeh stretnutia a využívali každú príležitosť na rýchle kontry. V 64. minúte zvýšil púchovské vedenie na 0:4 Juraj Pilát a o minútu neskôr sa do streleckej listiny prvýkrát v
púchovskom drese zapísala jarná posila z Lednických Rovní Lipták – 0:5. Po piatom góle dal hosťujúci tréner príležitosť aj hráčom z lavičky, postupne prišli na trávnik Pilný, Valašík, Mynář a Hrančík. A práve striedajúci Valašík sa trénerovi odvďačil aj strelecky, keď v záverečnej minúte slušného stretnutia (bez kariet) spečatil na konečných 0:6. Zostáva len veriť, že Púchovčania sa po víťazstve konečne nadýchli a aj na domácom trávniku potvrdia, že čierna séria bola len epizódkou…
V tretej lige sú na budúci týždeň na programe hneď dve kolá. V stredu dohrávané 19., v ktorom Púchovčania privítajú na dpomácom trávniku Dubnicu. V sobotu cestujú do Nových Zámkov.
Góly: 6. Zavadzan, 33. Gajdošík, 37. Marman, 64. Pilát, 65. Lipták, 90. Valašík
Rozhodovali Pecek, Bojda a Štrba, 100 divákov.
Zostava MŠK Púchov: Pilný – Riška, Gajdošík, Pilát (Hrnčík), Lipták (Pilný), Sibanda (Valašík), Marman (Kopiš), Vanák, Hrnko, Zavazdan, Brezničan (Mynář), tréner Eduard Pagáč
Zostava Bánoviec: Kopčan – Tabak, Oravec (Kráľ), Mrocek, Láska (Minárik), Bakši (Zita), Gajdošík, Zajac, Halás, Hrabal (Okrucký), Turoň, tréner Martin Slovák

Ostatné výsledky 22. kola: Prievidza – Lednické Rovne 0:2 (0:0), Prekop, Púček, Borčice – Topoľčany 2:1, Dunajská Streda B – Šaľa 1:0, Nitra B – Galanta 2:1, Veľké Ludince – Nové Zámky 1:1, Beluša – Trnava B 3:0 (2:0), Mišutka 2, Martinka (pk), Dubnica – Zlaté Moravce/Vráble B 2:0, Nemšová – Gabčíkovo 1:2 (1:1), Stojkov
Program dohrávaného 19. kola: Púchov – Dubnica (11. 4. o 16.30), Šaľa – Bánovce, Topoľčany – Galanta, L. Rovne – Nitra B, Gabčíkovo – D. Streda B, Zlaté Moravce B – Borčice, Trnava B – Prievidza, N. Zámky – Nemšová, V. Ludince – Beluša