Púchovčanka na stupni víťazov v ŠTEFÁNIK TRIAL

284

Tieto preteky sú vytrvalostný beh – ultramaratón, ktorý má už svoju tradíciu a patrí určite k najťažším pretekom na Slovensku. V tomto roku sa, okrem 144 km trasy, bežali aj vzdialenosti 40 a 86 km. Preteky sa konali od 17. 9.2021 (144km tras ) do 18. 9. 2021 (ostatné trasy a štafety) a organizovala ich bratislavská firma Urban Services, s.r.o.

Pod hlavičkou púchovských karatistov sa súťaže zúčastnila aj Lenka Hiklová, ktorá v sobotu 18. 9. 2021 vyrazila po prvý raz na trasu dlhú 86 kilometrov,s prevýšením +3266/-3360 m zo Sološnice do Bratislavy. Trať absolvovala za necelých 12 hodín a vzhľadom na skúsenosti s behom v horách a dobrú prípravu skončila v kategórii žien na treťom mieste.

Vzhľadom na protipandemické opatrenia sa slávnostné odovzdávanie medailí nekonalo, takže foto stupňa víťazov nemôžeme čitateľom poskytnúť. Ako povedala jedna z účastníčok, že závod sa nebehá kvôli medailovému umiestneniu, a že všetci účastníci s dobrou náladou sú víťazi, ale Lenkina medaila urobila radosť určite nielen všetkým cvičiacim z CVČ ZŠ Gorazdova, kde Lenka chodí cvičiť a pomáhať s tréningom karate detí a dorastencov, ale aj všetkým, ktorí ju poznajú.

František Komora
Foto: FB