Púchovčanka Zuzana Kardošová juniorskou majsterkou Európy v bikiny-fitness

3081

16-ročná Púchovčanka si z absolútne prvej zahraničnej súťaže (ME v Španielsku) priniesla domov zlato. Jej úspech mimoriadne potešil významného trénera kulturistiky Púchovčana Mariána Prekopa, ktorý naň redakciu Púchovských novín upozornil nasledujúcimi riadkami:

„Keď som pred dvoma rokmi po prvýkrát vo fitness centre uvidel malé šťúple a usmievavé dievčatko, hneď mi padlo do „oka“ a pomyslel som si, že by mohla byť budúca športová hviezdička. Dnes je z nej juniorská majsterka Európy v kategórii bikiny fitness do 160 cm.

16-ročná študentka bilingválneho gymnázia v Sučanoch je všestrannou športovkyňou a má veľký akčný rádius vo voľnočasových aktivitách. Od malička sa venovala športovej gymnastike, tancovala v súbore Evita, venovala sa plávaniu, reprezentovala ZŠ Mládežnícka Púchov v atletike, zúčastňovala sa matematickej a chemickej olympiády, reprezentovala školu v atletických disciplínach. S fitness aktivitou začala v 14-tich rokoch a aktuálne trénuje pod vedením trénerov Juliány Melišovej a Tomáša Rezáka v Športcentre Púchov.
Jej prvou súťažou boli tohtoročné majstrovstvá SR žien v kategórii bikiny 22. apríla v Žiari nad Hronom, kde na prekvapenie všetkých obsadila tretie miesto. Vypýtala si tak možnosť dodatočnej nominácie na blížiace sa ME v Santa Susanna v Španielsku. Svoju športovú výkonnosť potvrdila aj o týždeň neskôr na MSR juniorov v Starej Ľubovni, kde suverénne vyhrala svoju kategóriu a nominácia na majstrovstvá Európy bola definitívne spečatená. Úspech je o to cennejší, že európske majstrovstvá boli jej len treťou súťažou v kategórii bikiny fitness.
Za jej úspech ďakujem rodičom, trénerom J. Melišovej, T. Rezákovi, jej sponzorovi YAMAMOTO NUTRITION a ostatným, ktorí jej akýmkoľvek spôsobom pomohli v športovej aktivite.“

Marián Prekop, tréner a manažér pre kulturistiku a fitness
(K najväčším úspechom autora patrí 2. miesto na ME 1989 v Oslo, je dvojnásobným majstrom Česko-Slovenska, mnohonásobným medailistom M-ČSSR a M-SSR, získal veľa medzinárodných ocenení. V roku 1989 mu ÚV ČSZTV za svoje mimoriadne športové výkony a vysoké majstrovstvo udelil čestný titul „Majster športu“. V súčasnosti sa venuje trénerskej práci, fitness a kondičným tréningom pre ženy a mužov. )

Trénerka Juliána Melišová:
„Zuzka je prototyp športovca so správnym zanietením, rozdáva energiu a radosť všetkým okolo. Na tréningoch vždy tvrdo „makala“, neraz padla aj slza, no nikdy sa nevzdala. Je cieľavedomá a popri naozaj náročnému štúdiu na strednej škole zvládla športovú prípravu a ako najmladšia účastníčka v juniorskej kategórii bikiny fitness do 160 cm to dotiahla až k zlatému titulu majsterky Európy.“