Púchovčanke Michaele Brnkovej vyšiel román Konflikt

532

Vydavateľstvo MERIDIANO-press nedávno vydalo ako 1. diel série Nekompromisní román Konflikt. Hlavnými témami románu sú milostné vzťahy, romantika, láska, ale aj mafia a zločin. Autorka knihy Michaela Brnková žije s manželom a deťmi v Púchove, kde sa venuje lektorstvu a ich spoločnej kaviarničke. Obľubuje romantickú beletriu a životopisy slávnych osobností, pri čítaní ktorých rada oddychuje. Vďaka štúdiu anglickej, americkej i slovenskej literatúry sa stala vernou obdivovateľkou talentovaných autorov a prostredníctvom svojho debutového románu Konflikt sa zaradila k jedným z nich.

Prezraďte našim čitateľom niečo viac o sebe. Kde ste študovali, kde ste žili a pracovali, aké máte záľuby?

Pochádzam z Lednických Rovní, no v Púchove žijem už deväť rokov. Po maturite na tunajšom gymnáziu som pokračovala v štúdiu na Filozofickej fakulte v Ružomberku, kde som sa zamerala na učiteľstvo anglického a slovenského jazyka a literatúry. Pracovala som ako učiteľka na niekoľkých stredných školách – v Trenčíne i v Púchove. Moje záľuby sú úzko prepojené s mojím štúdiom – rada čítam, venujem sa prekladom, no najradšej oddychujem pri tvorení rôznorodých príbehov, ktoré som, pred spoluprácou s vydavateľstvom, publikovala na portáli Wattpad.

Ako ste sa dostali k písaniu? Čo vás inšpirovalo napísať román Konflikt? Ako dlho sa kniha rodila?

Od čítania kníh bol len malý krôčik k ich tvorbe. Veľakrát som si povedala, že by som knihu, ktorú som práve čítala, napríklad, ukončila inak, a keďže kritizovať je najľahšie, rozhodla som sa skúsiť vytvoriť príbeh aj sama. Už moje prvé diela zožali na internete veľký úspech, napríklad fantasy séria Tenebris sa teší stopätnásť tisíc prečítaniam. Samozrejme, mafiánska tematika nie je nič, čo by som sama objavila, ale, ako sa hovorí „všetko tu už raz bolo“ a pri písaní románov nejde ani tak o to, aby ste boli v téme prví, ale najmä spracovaním originálni. A tak, po impulze, ktorý v mojej hlave pôsobí ako iskra, ktorá ma zapáli pre celý príbeh, som strávila tri mesiace písaním románu, ktorý sa dočkal knižného vydania.

Ako by ste charakterizovali vašu knihu Konflikt? Komu je určená?

Venujem sa a píšem romány pre ženy, ktoré majú rady moderné, napínavé i vášnivé príbehy zo súčasnosti. A taký je aj Konflikt. Je to román, ktorý označujeme pojmom „od nenávisti k láske“, čiže každá moja čitateľka dostane dávku humoru, ale aj napätia a romantiky, ktorá ich prenesie do Ameriky i talianskej Kalábrie a rozprúdi ich predstavivosť. Myslím si, že presne o toto pri čítaní ide.

Aké sú vaše plány do budúcnosti?

S vydavateľstvo Meridiano-press chystáme pre čitateľky, obľubujúce letné romance, román Iba desať dní, ktorého dej sa bude odohrávať na Slovensku – v Trenčíne a jeho okolí. Pôjde opäť o vášnivý príbeh lásky, do ktorého som vsadila i osud ženy, ktorej život sa uberá nesprávnym smerom. No a po tomto románe sa dočkáme i pokračovania série Nekompromisní, na ktorom práve horlivo pracujem, a veľmi sa z neho teším.

V recenzii zverejnenej na webe nakridlachknih získal román Konflikt nasledovné hodnotenie:

„Rodinné putá, zmena vplyvom iného človeka, láska, strach, odvaha, násilie, nenávisť, nekalé praktiky, smrť, minulosť, dôraz na to, že s tým správnym človekom sme schopní zmeny, súdržnosť a osudovosť sú pevne poprepletané. Irónia či sarkazmus ako jediné nepridávajú deju ten správny šmrnc, ale zároveň aj tematika čítania a kníh je pôsobivo vykreslená a dôležitá.

Celkový pocit z tohto zaujímavo uchopeného príbehu je veľmi pozitívny, zo slovenských ženských románov je to jeden z tých najlepších, i keď subjektívne mi nesadol koniec, pretože neurobil za dejom želanú bodku, ale tupý výkričník. Napriek tomu si kniha rozhodne získa srdcia žien, ktoré túžia po dobrodružstve, strachu, napätí, sexe, mafiánskom prostredí, ktoré je plné zbraní a zabíjania, ale zároveň v sebe skrývajú dušu romantičky a silu priečiť sa vlastným pravidlám.“

Slavomír Flimmel