Polícia informuje

242

Zahrdúsené sliepky zaplatil
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na Hurbanovej ulici roztrhal pes dve sliepky a jednu uhryzol. Hliadka na mieste vypočula očitých svedkov, ktorí potvrdili, že susedov pes sa dostal na dvor majiteľa sliepok, dve roztrhal a jednu uhryzol. Mestskí policajti vyhľadali majiteľa psa a informovali ho o priestupku. Majiteľ psa nezabránil voľnému pohybu psa. Hliadka vyriešila priestupok napomínaním. Vinník sa s poškodeným na mieste dohodol na odškodnení, za sliepky mu zaplatil 21 eur.

Najskôr ušiel, potom sa vrátil
Hliadka mestskej polície zistila na Hollého ulici priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, porušil zákaz zastavenia a státia. Vodič z Horoviec počas kontroly z miesta priestupku ušiel. Mestskí policajti prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru zistili majiteľa vozidla. Ten sa asi o pol hodinu dostavil na oddelenie mestskej polície za účelom prerokovania priestupku. Mestskí policajti mu vypísali blok na pokutu neuhradenú na mieste vo výške 50 eur.

Zranený muž skončil v nemocnici
Hliadka mestskej polície našla na Chmelinci na chodníku ležať neznámeho muža, ktorý bol celý od krvi. Mestských policajtov informoval, že cestou domov sa mu zakrútila hlava a následne spadol na chodník. Hliadka mestskej polície mu okamžite privolala zdravotných záchranárov a zostala na mieste až do času, kedy prišla rýchla zdravotná pomoc. Zdravotníci muža odviezli na vyšetrenie do považskobystrickej nemocnice.

Pokuty za parkovanie
Na základe upozornenia pracovníčky zo zdravotného strediska pri Continentale zasahovala hliadka mestskej polície hneď v šiestich prípadoch porušenia všeobecne záväzného nariadenia o parkovaní na území mesta Púchov. Dvom automobilom z Púchova a po jednom z Dolnej Breznice, Novej Dubnice, Lednických Rovní a Dubnice nad Váhom uložili mestskí policajti desaťeurovú pokutu.

Neustrážil psa
Na základe telefonického oznámenia zasahovali púchovskí mestskí policajti na Kukučínovej ulici, kde sa voľne pohyboval nemecký ovčiak. Mestskí policajti pomocou čipu zistili majiteľa psa a telefonicky ho kontaktovali. Majiteľ psa z Horných Kočkoviec prišiel na oddelenie mestskej polície, kde si psa prevzal. Priestupok proti všeobecne záväznému nariadeniu potrestali mestskí policajti desaťeurovou pokutou.

Vypil si, nemohol spať v unimobunke
Hliadka mestskej polície kontrolovala unimobunku pri cintoríne na Komenského ulici. Na mieste sa nachádzali dvaja bezdomovci. Mestskí policajti ich podrobili dychovej skúške, jednému z nich namerali v dychu viac ako 0,8 promile alkoholu. V zmysle prevádzkového poriadku mu zakázali pobyt v unimobunke.

Minulý rok bol na cestách Púchovského okresu lepší, ako ten predchádzajúci
V minulom roku sa na cestách Púchovského okresu stalo 77 dopravných nehôd, ich počet stúpol medziročne o 14. Pri dopravných nehodách v okrese Púchov prišli v roku 2021 o život dvaja ľudia. V porovnaní s rokom 2020 ich počet klesol o dvoch. Pri nehodách utrpelo zranenie 25 osôb. Osem ľudí sa zranilo ťažko (medziročný pokles o päť), ľahké zranenia utrpelo 16 ľudí (medziročný pokles o 11).
V 12 prípadoch boli vinníkmi dopravných nehôd v Púchovskom okrese osoby pod vplyvom alkoholu. V porovnaní s predchádzajúcim rokom sa počet vinníkov dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu znížil o jedného.
Na cestách Trenčianskeho kraja sa v minulom roku stalo 1073 dopravných nehôd, medziročne ich počet klesol o 17. Najviac dopravných nehôd v kraji sa v minulom roku stalo v okrese Prievidza (308), najmenej v okrese Myjava (34). Dopravné nehody v Trenčianskom kraji si v minulom roku vyžiadali 20 ľudských životov, čo je o šesť menej, ako v rovnakom období minulého roku. Ťažké zranenia utrpelo pri nehodách 58 osôb (medziročný pokles o 18).
Vinníci dopravných nehôd v kraji boli v minulom roku v 145 prípadoch pod vplyvom alkoholu. Najviac nehôd pod vplyvom alkoholu zavinili účastníci cestnej premávky v okrese Prievidza (31), najmenej v Myjavskom okrese (traja).

Po dopravnej nehode v Beluši zostal automobil prevrátený na boku
Dňa 12. januára krátko po pol desiatej predpoludním bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla, ktorá sa stala na Ulici A. Sládkoviča v obci Beluša. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s jedným zásahovým vozidlom.
Po príchode na ohlásené miesto bolo zistené, že osobný automobil zostal v dôsledku dopravnej nehody prevrátený na boku, pričom blokoval oba jazdné pruhy. Vodič sa bez zranení nachádzal mimo vozidla. Z havarovaného automobilu vytekali prevádzkové kvapaliny.
Púchovskí hasiči vykonali protipožiarne zabezpečenie vozidla a prostredníctvom absorpčnej látky zachytili uniknuté kvapaliny. Po zdokumentovaní udalosti políciou hasiči postihnutý automobil prevrátili späť na kolesá a z vozovky odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny.

MsP Púchov, KR PZ Trenčín, KR HaZZ Trenčín