FUTBAL – 3. LIGA MUŽI: Púchovčanom v oblastnom a okresnom derby ruže nekvitli

192
Futbalisti MŠK Púchov (v červených dresoch) nedokázali doma v okresnom derby vyzrieť na Belušu. Naopak, bod zachraňovali v úplnom závere stretnutia.

Dubnica – MŠK Púchov 2:0 (0:0)
V oblastnom derby sa v prvom polčase hral iba priemerný futbal. Aktivita bola na kopačkách domácich Dubničanov, futbalisti MŠK ich však pozornou obranou do väčších šancí nepustili. Do šance sa dostal v piatej minúte domáci Pagáč, jeho strelu však obranca
Púchova zblokoval na roh. Gólom neskončila ani Pagáčova hlavička o niekoľko minút neskôr, lopta letela ponad bránku. Na druhej strane sa po necelej polhodine dostal do úniku hosťujúci Gajdošík, aj jeho strelu zrazila obrana na roh. Desať minút pred koncom
prvého polčasu mal tutovku na kopačke Dubničan Vaško, jeho strelu však hosťujúci obranca nadvihol tesne nad pravý horný roh púchovskej bránky. V 40. minúte mohli ísť do vedenia futbalisti MŠK, so Sibandovou strelou si však domáci brankár Digaňa na dvakrát poradil.

Druhý polčas začali aktívne Dubničania a už v 47. minúte mieril tesne vedľa Jakúbek a o päť minút neskôr mieril Švec po peknom úniku iba do bočnej siete. Rozhodnutie priniesla šťastná ruka domáceho trénera, ktorý v 60. minúte poslal na trávnik Janca a ten sa mu za desať minút odvďačil dvomi gólmi. V 64. minúte nezareagovala obrana MŠK na dlhú
nakopnutú, dôrazný Janco sa k nej dostal a poslal domácich do vedenia – 1:0. Aj pod druhý gól Dubnice sa podpísala chyba v zadných radoch MŠK. Tú využil opäť Janco a hoci si gólman Púchova Letko na loptu siahol, tá skončila druhýkrát v sieti – 2:0. Kontaktný
gól mal o niekoľko minút na kopačke Gajdošík, krížna strela z jeho kopačky len tesne minula domácu bránku. Dubničania potom už kontrolovali hru a z derby si odniesli všetky tri body.

Góly: 64. a 70. Janco.
Rozhodoval Papuča, ŽK: Čurik, Švec, Janco – Riška, Marek Gajdošík, Kopiš, 650 divákov.
DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Častulín, Pagáč, Suchý (77. Cisár), Jakúbek, Čurik (90. Levai), Vaško (86. K. Bartoš), Švec, Bielik (60. Janco), Horecký (87. Václav).
Tréner P. Jakuš
PÚCHOV: Letko – Riška, Marek Gajdošík, Buček, Kopiš (74. Luhový), Gáborík (60. Hrnko), Mynář, Sibanda, J. Pilát (80. Červený), Vanák, Brezničan.
Tréner S. Ďuriš

Ostatné výsledky 2. kola: Prievidza – Trnava B 1:2,
Bánovce-Šaľa 2:1,Galanta – Topoľčany 2:0, DunajskáStreda B – Gabčíkovo 1:2,Nitra B – Lednické Rovne 3:1, Borčice – Zlaté Moravce 4:0, Nemšová/Horovce –Nové Zámky 1:2, Beluša –Veľké Ludince 2:1

MŠK Púchov – Beluša 1:1 (0:0)
Pod Lachovcom sa opäť potvrdilo, že derby nemá favorita. Belušania sa pred peknou diváckou kulisou chceli na favorita vytiahnuť, čo sa im podarilo takmer dokonale. Hostia začali aktívnejšie a už po necelých piatich minútach mohli ísť do vedenia, keby P. Gažo
dokázal premeniť ideálnu prihrávku od Mišutku. O sedem minút neskôr sa vyznamenal domáci brankár Letko, ktorý kryl nebezpečnú hlavičku Ďuriša. Až potom sa dostali k slovu aj Púchovčania. Po krídle pekne unikol J. Pilát, na jeho center hosťujúci gólman Ciesar nedočiahol, ale Hrnkov strelecký pokus stroskotal na hradbe tiel v pokutovom území. Potom mali v priebehu minúty šance obe mužstvá. Na strane hostí volej M. Gorelku zlikvidoval brankár Letko, na druhej strane nemal presnú mušku Luhový.

V belušskom drese bol aktívny najmä Mišutka, ktorý najskôr v 26. minúte mieril nad a o niekoľko minút si s jeho slabou strelou poradil Letko. Do prestávky ešte zaujali strelecké pokusy Sibanda, najmä ten tri minúty pred koncom polčasu volal po góle. Loptu smerujúcu do horného rohu bránky však Ciesar bravúrne vyrazil. V druhom polčase už po šiestich minútach po faule v pokutovom území poslal hostí do vedenia z penalty M. Gorelka – 0:1. Po góle šla solídna úroveň stretnutia dole, Belušania sa zatiahli na vlastnú polovicu a ich deštrukčná taktika futbalu uškodila. Napokon sa im ani nevyplatila, pretože po dvoch nepremenených príležitostiach J. Piláta a Luhového napokon v záverečnej minúte Brezničan zachránil Púchovčanom aspoň bod.

Góly: 90. Brezničan – 51. M. Gorelka (11 m).
Rozhodoval A. Gádoši, ŽK: Brezničan – Novisedlák, 800 divákov.
PÚCHOV: Letko – Riška, Kopiš (55. Zavadzan), Vanák, Brezničan, Hrnko (55. Gáborík), Sibanda, Marek Gajdošík, Luhový, Buček (69. Červený), J. Pilát. Tréner S. Ďuriš.
BELUŠA: Ciesar – P. Gažo, Pavol Vavrík, Schiszler, J. Martinka, Novisedlák, Ďuriš (77. Kršák), P. Gajdošík (72. R. Rosina), Hrenák, M. Gorelka (70. Mikuška – 90. Kucharík), P. Mišutka (86. Remšík). Tréner M. Bednár.

Ostatné výsledky 3. kola: V. Ludince – Bánovce 3:1, Nové Zámky – Dubnica 0:2, Trnava B –Nemšová 0:2, Gabčíkovo – Borčice 3:3, Šaľa – Galanta 1:1, Zlaté Moravce/Vráble B – Prievidza 4:0, Lednické Rovne – Dunajská Streda B 1:1, Topoľčany – Nitra B 1:0

V drese MŠK Púchov mal gól na kopačke aj Sibanda. Jeho utešenú strelu však brankár Beluše zneškodnil.

1. Borčice 5 4 1 0 12:3 13
2. Dubnica 5 4 1 0 11:2 13
3. Gabčíkovo 4 3 1 0 12:4 10
4. Nové Zámky 5 3 0 2 7:7 9
5. Galanta 4 2 2 0 6:3 8
6. D. Streda B 4 2 1 1 7:3 7
7. V. Ludince 5 2 1 2 9:7 7
8. L. Rovne 5 2 1 2 6:7 7