Púchovčanov obrala v Trebišove o tri body sporná penalta v nadstavenom čase

Trebišov – MŠK Púchov 2:2 (1:2)

Góly: 25. Kanu, 90+ Kanu (pk) – 30. Varga, 45. Michlík
ŽK: Kanu, Vilkovský, Katunský – Martinček, Loduha, P. Pilný, D. Pilný
Rozhodcovia: Bednárik – Michalík, Bobko

V záverečnom kole tohtoročnej druholigovej edície cestovali Púchovčania na východ Slovenska. Futbalisti MŠK mali pred domácimi v tabuľke trojbodový náskok a po domácom víťazstve v jesennej časti súťaže prišli aj na východ po nejaký ten bod. Domáci síce začali aktívne, no od úvodu stretnutia im robilo problémy aktívne napádanie Púchovčanov už na vlastnej polovici. Hostia niekoľkokrát vybojovali loptu už pri rozohrávke a pripravovali domácej obrane horúce chvíľky. V 18. minúte sa však mohli ujať vedenia domáci, po rohovom kope však mieril Polaščík iba do brvna Pilného bránky. V 26. minúte sa však už Trebišovčania tešili. Po rýchlej krídelnej akcii dostal prihrávku pred pokutové územie Kanu, pekne si obhodil Pišoju a poslal loptu do siete – 1:0. Púchovčania zvýšili obrátky a už o štyri minúty sa dočkali vyrovnania. Patrik Mráz poslal z priameho kopu loptu do šestnástky, hlavička Daniela Pilného mierila len do žrde, no skúsený Varga dôsledne sledoval loptu a dorazil ju do siete – 1:1.

Po vyrovnávajúcom góle Púchovčania pokračovali v aktívnej hre, vytvorili si ešte niekoľko gólových príležitostí a na strane domácich stála šťastena v prípade hlavičky Pilného a prízemnej dorážke Mráza. Väčšia aktivita sa hosťom napokon predsa len vyplatila. V záverečnej minúte prvého polčasu sa odrazená lopta po rohovom kope Púchovčanov dostala k Michlíkovi. Ten poslal center do pokutového územia, dvaja hráči Púchova na loptu hlavami nedočiahli. Pomýlili však domáceho gólmana natoľko, že lopta doskackala do bránky bez toho, aby sa jej ktokoľvek dotkol – 1:2. Polčasové vedenie bolo zaslúžené, Púchovčania boli aktívnejší a aj futbalovejší.

V druhom polčase bola badateľná snaha domácich o vyrovnanie, ani Púchovčania sa však nestiahli do defenzívny, a tak sa hral zaujímavý kombinačný futbal. Trebišovčania mali predsa len viac z hry, no obrana Púchova bola pozorná. Púchovčanom však napokon tri body súdené neboli. Keď sa už zdalo, že všetky tri body pocestujú pod Lachovec, domáci útočník v nadstavenom čase vystrúhal v pokutovom území figúru, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani sólisti baletu v ktoromkoľvek národnom divadle. Hlavný rozhodca hráčovi Trebišova divadelný kúsok „spapal“ a ukázal na biely bod. Márne boli protesty Púchovčanov. Naopak, Kanu sa z pokutového kopu nemýlil. Domáci tak odchádzali z trávnika s „dobrým“ pocitom šťastne získaného bodu, Púchovčania s pocitom krivdy…

Zostava Slavoj Trebišov:
Repiský – Šimko, Katunský, Kanu, Begala, Orság (46. Sitarčík), Polaščík (76. Jinjolava), Kovalčík, Bavoľár (46. Vilkovský), Pálfi (61. Kulich), Bajtoš, tréner Ondrej Deiatnik
Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Pišoja, Pavlovič, Lacko, Varga, Loduha, Mráz (79. Riška), Martinček, D. Pilný (79. Krčula), Michlík (89. Rypák), Štefanec (71. Kopiš), tréner Lukáš Kaplan

Ostatné výsledky 30. kola:
Podbrezová – Šamorín 1:1, Dubnica nad Váhom – Slovan Bratislava B 1:0, Banská Bystrica – Petržalka 1:2, Skalica – Komárno 3:2, Poprad – Košice 1:1