Púchovské Knihobranie prinesie do knižnice opäť nové tituly!

49

Len nedávno Mestská knižnica Vladimíra Roya dočerpala finančné prostriedky vo výške 5.000 € z Fondu na podporu umenia (FPU) . Vďaka projektu, do ktorého sme sa zapojili ešte koncom minulého roka, s príznačným názvom „ČÍTAM si – čítam TI“, sa náš knižný fond rozrástol o 373 nových, voňavých knižiek, ktoré už kolujú medzi čitateľmi. Posledná várka knižiek bola doručená v priebehu minulého týždňa a stali sa ihneď najčítanejšími a najviac žiadanými titulmi našej knižnice. Cieľ projektu teda jednoznačne naplnil očakávania a priniesol čitateľom nové knižné dobrodružstvá.

Podarilo sa nám vyhrať aj ďalší projekt FPU s názvom „Púchovské knihobranie“, vďaka ktorému môžeme nakúpiť nové knižné tituly v hodnote 3.000 €. Finančné prostriedky použijeme na nákup vzdelávacích a cudzojazyčných kníh, krásnej beletrie, cestopisov, detektívnych románov a ďalších knižných bestsellerov, ktoré potešia verných čitateľov a zároveň pritiahnu pozornosť tých nových. Jedným z prioritných cieľov „Púchovského knihobrania“ je predovšetkým motivovať čitateľky a čitateľov k záujmu o iné knižné tituly ako tie, ktoré bežne čítajú. Veríme, že sa nám v tejto oblasti bude dariť a knižný fond mestskej knižnice sa bude rozrastať o nové tituly aj v nasledujúcom období.

Počas letných mesiacov sa môžete tešiť na plánované literárne aktivity v Europarku a taktiež pripravujeme veľkú literárnu súťaž pre deti a mládež, o ktorej sa čoskoro dozviete z Púchovských novín alebo prostredníctvom našej facebookovej stránky. Naďalej trvá projekt „Adoptuj si knihu“, vďaka ktorému si môžete prísť vziať či naopak darovať prečítanú knižku a dať jej tak druhú šancu. V spolupráci s CVČ Včielka a Púchovskou kultúrou, s.r.o. pripravujeme viaceré literárne čítačky pre deti a interaktívne hry, ktoré budeme realizovať v rámci denných letných táborov. Na jeseň sa zameriame na literárne besedy s regionálnymi autormi, ktorých diela majú svoje miesto medzi našimi knižnými novinkami. Veríme, že nám zostanete aj napriek dovolenkovej sezóne naďalej verní, užijete si letný čas naplno a nezabudnete i na dobrú knihu z knižnice.

Barbora Krchňavá, Daniela Gabrišová