Púchovské kúpalisko štartuje letnú sezónu!

833

V piatok 22. júna o štrnástej hodine otvorí svoje brány púchovské kúpalisko. Pripravený je veľký bazén a taktiež malý bazén pre najmenších.

Čo nové pribudlo v areáli pre návštevníkov? Aká bude cena vstupného? Tieto otázky nám zodpovie manažér púchovského MŠK Lukáš Ranik.

„Na ďalšiu letnú sezónu sa samozrejme všetci tešíme. Pre našich návštevníkov sú pripravené dva bazény. Pribudol aj zrekonštruovaný chodník v zadnej časti kúpaliska. To znamená, že všetky chodníky v našom areáli sú zrekonštruované, čo určite prinesie pre návštevníkov lepší komfort. Dobrú správu mám aj ohľadom cien vstupného. Dostali sme úlohu od primátora mesta Púchov Rastislava Heneka, aby sme cenu vstupného nenavyšovali. Som rád, že sa nám ju podarilo splniť a cena ostáva rovnaká, ako v minulých rokoch, tj. dve eurá na celý deň. Táto cena patrí určite z jedných najnižších na Slovensku a je to ďalší benefit, ktorý dávame Púchovčanom. Tých samozrejme všetkých srdečne pozývam na naše kúpalisko, ktoré otvoríme v piatok 22. júna“, hovorí Lukáš Ranik.

Letné kúpalisko slúži širokej verejnosti, plaveckému klubu, pre letné tábory a športové sústredenia. Má kapacitu 2 tisíc osôb. Pre verejnosť je k dispozícii trávnatá plocha na slnenie, detské ihrisko, fit prvky, sociálne zariadenia, bufety s občerstvením a pre najmenších detský domček s hojdačkou, skákací hrad a trampolína. K dispozícii je na prenájom plážové ihrisko s loptou 6,- €/1 hod. (info v pokladni kúpaliska – č.t. 0918 651 179).

Viacerí návštevníci sa pýtajú, prečo sa kúpalisko neotvorilo skôr. To bohužiaľ nebolo možné, nakoľko začiatkom júna prebiehala rekonštrukcia chodníka. Sociálne zariadenia a šatne si MŠK prenajíma od sTC a tie boli počas mesiaca máj a jún obsadené športovými turnajmi. MŠK Púchov je pripravený aj na zlé počasie. Ak príde ochladenie, MŠK Púchov otvorí svoju krytú plaváreň podľa bežných otváracích hodín, ktoré nájdete na webových stránkach MŠK.

Zdroj: MŠK