Púchovské volejbalistky v príprave na súťažnú sezónu

252

S prvým augustovým pondelkom odštartovali hráčky 1. Volejbalového klubu Púchov letnú prípravu na novú súťažnú sezónu 2016/2017. Do prípravy sa zapojili všetky 4 súťažné družstvá: mladšie žiačky, staršie žiačky, juniorky a ženy. 

Augustová letná príprava, zameraná predovšetkým na kondičnú prípravu, mala naplánované pre juniorky a žiačky v termíne od 15. do 19. 8. sústredenie v Belušských Slatinách. Tréning na antuke vo vonkajšom prostredí má stále svoje miesto vo volejbalovej príprave, najmä pre svoje sťažené podmienky a premenlivé prostredie.
Juniorky zakončili sústredenie v sobotu 20. 8. účasťou na prípravnom turnaji v Považskej Bystrici. Turnaj začali veľmi dobre, v základnej skupine si postupne poradili so Žilinou 2:0 (21,17), s Pov. Bystricou „B“ 2:0 (17,18) a s poľským Czarni Slupsk „A“ 2:0 (15,16). Do semifinále tak postúpili z 1. miesta, kde sa stretli s tradičným prvoligovým súperom – MVK Nové Mesto nad Váhom. Veľmi vyrovnaný zápas mal svoju kvalitu, obidve družstvá predviedli niekoľko veľmi pekných útočných akcií i viaceré excelentné zákroky v obrane. Po dvoch setoch 25:22 a 21:25 nasledoval tiebreak, kde šťastnejšie družstvo z N. Mesta vyhralo 17:15. Ťažký duel odčerpal veľa psychických a fyzických síl, obe družstvá prehrali svoje posledné zápasy, N. Mesto vo finále podľahlo Pov. Bystrici „A“ 0:2 a Púchov prehral súboj o 3. miesto so Žilinou 0:2 najtesnejším pomerom bodov v sete 26:28 a 23:25.
Príprava na sezónu bude pokračovať i naďalej, jednotlivé družstvá sa zúčastnia aj viacerých prípravných turnajov, 2. 9. pocestujú juniorky na jeden z najväčších turnajov v Českej Republike do Přerova, kde štartuje 32 družstiev, 10. 9. idú staršie žiačky na turnaj do Žiliny, v sobotu 17. 9. sa juniorky predstavia doma v hale STC na 19. ročníku Turnaja o Pohár primátora mesta Púchov a v nedeľu 18. 9. čaká družstvo žien Veľká cena Púchova v hale MŠK. Súťažné majstrovské zápasy začínajú v októbri, mladšie a staršie žiačky štartujú v Oblasti Západ, juniorky v 1. lige junioriek a družstvo žien sa po tretí rok po sebe predstaví v 1. lige žien.
Taktiež nezabúdame ani na nové talenty, 1. VK Púchov otvorí v septembri pre dievčatá prípravku volejbalu, určenú hlavne pre 9 až 11-ročné dievčatá, ale zapojiť sa môžu aj mladšie alebo staršie deti, dôležitá je chuť športovať.

Text, foto: Michal Suchánek