Púchovskí futbalisti začali v pondelok zimnú prípravu

1198

Obdobie tesne po začiatku nového roka už v našich zemepisných šírkach neodmysliteľne patrí k začiatku zimnej prípravy futbalových klubov. MŠK Púchov nie je výnimkou a od pondelka 11. januára sa začína pripravovať na jarnú časť sezóny. 

Tréningy v mínusových teplotách či tvrdá drina v posilňovni zrejme medzi futbalistami nepatria k najobľúbenejším častiam sezóny, pre úspešné výsledky v jarnej časti je však kvalitná príprava nevyhnutná. Futbalisti MŠK Púchov odštartujú jarnú časť 6. marca domácim derby s Lednickými Rovňami. Dovtedy budú v príprave kombinovať tréningy na vonkajších ihriskách, v hale a v posilňovni. Príprava A-mužstva a dorastu začína oficiálne od pondelka 11. januára. Počas zimy ešte prebehli viaceré mládežnícke halové turnaje, odteraz už nabiehame na štandardný tréningový rytmus tohto prechodného obdobia. Žiaci a nižšie mládežnícke kategórie začínajú taktiež v pondelok klasicky v telocvičniach,“ priblížil manažér futbalu v MŠK Púchov Ladislav Loužecký. Mužský výber je po jesennej časti na 3. priečke III. ligy západ s päťbodovou stratou na vedúci V. Meder. Vedenie klubu avizuje, že v kádri môžu nastať menšie zmeny, všetky sú ale ešte v štádiu riešenia. Novinkou sú však zlepšené tréningové podmienky. „Oproti minulosti máme opäť zlepšené podmienky. Budeme môcť využívať ihrisko s modernou umelou trávou,  ktoré prednedávnom postavili v Považskej Bystrici,“ oznámil Ladislav Loužecký. Tréningy v Považskej Bystrici budú navyše prebiehať pod umelým osvetlením, čo môže byť pre hráčov ďalším malým oživením.

Púchovčania odohrajú deväť prípravných zápasov, ich rozpis ponúkame nižšie. Stretnú sa so zaujímavými súpermi, napríklad s aktuálne druhým tímom II. ligy západ Borčicami. Atraktívne bude aj meranie síl so žilinskou rezervou, kde na jeseň v II. lige nastupovali hráči so skúsenosťami z najvyššej súťaže, menovite napríklad Nermin Haskič, Miroslav Káčer, či Tomáš Hučko. Generálkou na jarnú časť bude súboj s Domanižou, s ktorou sa púchovskí futbalisti stretnú 27. februára na umelej tráve v Považskej Bystrici.

Predbežný rozpis prípravných zápasov (časy a miesta budeme aktualizovať): 

MŠK Púchov vs. FK ISKRA Borčice – 23.1. o 10:30 na umelej tráve v Považskej Bystrici

MŠK Púchov vs. FK Spartak Bánovce nad Bebravou – 30.1. o 10:00

MŠK Púchov vs. MŠK Fomat Martin – 6.2. o 10:30

MŠK Púchov vs. TJ Partizán Prečín – 9.2.

AFC Nové Mesto nad Váhom vs. MŠK Púchov – 13.2. o 11:00

MŠK Žilina „B“ vs. MŠK Púchov – 17.2. o 16:00

MFK Frýdek-Místek vs. MŠK Púchov – 20.2.

FO Bytča vs. MŠK Púchov – 24.2.

MŠK Púchov vs. TJ Partizán Domaniža – 27.2. (na umelej tráve v Považskej Bystrici)

V aktuálnom vydaní Púchovských novín nájdete aj rozhovor s kapitánom mužského výberu MŠK Púchov Michalom Riškom. Kapitán tímu okrem iného prezrádza, čo je podľa neho pre zimnú prípravu najdôležitejšie a nevyhol sa ani otázke, či v tíme príde po sviatkoch na rad váženie…

Spracoval: T. Schügerl