Volejbalisti sa odhlásili zo súťaže

515

Kritická situácia v mužskom volejbale vyvrcholila tým najvážnejším možným spôsobom. Mužský výber VŠK Púchov sa odhlásil z 1. ligy.

Definitíva padla 5. januára, kedy SVF (Slovenská volejbalová federácia) prijala oznámenie o odhlásení púchovských volejbalistov z 1. ligy mužov. Vedenie VŠK Púchov toto rozhodnutie argumentovalo ekonomickými dôvodmi. „Volejbal bol v Púchove najúspešnejší spomedzi všetkých olympijských kolektívnych športov. Po zisku troch titulov a predaji Matadoru do rúk zahraničného vlastníka prešiel klub pod občianske združenie a VŠK Púchov, s. r. o. Volejbalisti zároveň dostali do dlhodobého prenájmu športovú halu, ktorá mala byť hlavným zdrojom financovania oddielu. Postupne sa zhoršovali podmienky a priamo úmerne aj výsledky. Dospeli sme do fázy, že volejbal je na ekonomickom dne. Hráči už nechceli v daných podmienkach pokračovať, hrali v podstate zadarmo. Bývalým vedením mesta im bola sľubovaná aspoň symbolická odmena, nič sa však do konca minulého roka neudialo. Preto sa rozhodli odhlásiť v polovici súťaže,“ priblížil situáciu tréner púchovských volejbalistov Ivan Štefko. Odhlásenie z ligy však neznamená úplný zánik mužského volejbalu v Púchove. „Tím ostal spolu trénovať, družstvo mužov ako také funguje, ale nehrá súťaž. Kvalitu v mužstve máme, v dvoch predchádzajúcich sezónach sme skončili na 2. mieste. Momentálne stále prebiehajú rokovania so súčasným vedením mesta. Ak sa zmenia podmienky, nie je problém prihlásiť mužov opäť pre novú sezónu,“ pokračoval Štefko, ktorý z pozície trénera stál pri najväčších úspechoch mužského volejbalu. Pod hlavičkou VŠK Púchov pôsobia aj mládežnícke výbery, ktoré vo svojich súťažiach pokračujú podľa platného vyžrebovania. „Mládež pokračuje, tá je na tom z hľadiska športovej úrovne výborne. Mládežnícke výbery sa zúčastnia na Majstrovstvách Slovenska, máme tu aj športové triedy. Odmeny trénerov sú tam tiež chudobné, ale robia to s veľkým zápalom a na výsledkoch je to vidieť. S mestom jednáme o zaradení volejbalu pod MŠK, čím by sa vylepšili podmienky aj pri práci s mládežou, ktorá má veľký potenciál,“ uzatvára Štefko.
Primátor Rastislav Henek reaguje:
„Vedenie mesta sa o situáciu vo volejbale mužov aktívne zaujíma. Súčasný stav vníma ako vyvrcholenie dlhodobo neriešených problémov. Momentálne prebiehajú vzájomné rokovania medzi mestom a predstaviteľmi o. z. VŠK.“
Ďalší vývoj situácie vo volejbale bude jasnejší po stredajšom rokovaní VŠK s vedením mesta. O výsledkoch rokovania vás budeme informovať aj v najbližšom vydaní Púchovských novín.

-tsch-