Púchovskí hasiči sa posledné dva týždne nenudili

120

Od 27. júna do 11. júla absolvovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Hasičskej stanice v Púchove jedenásť zásahov.

V stredu 27. júna hasili požiar osobného auta značky Peugeot v Horovciach. V pondelok 1. júla likvidovali následky veternej kalamity na Nábreží slobody v Púchove, kde visel asi v sedemmetrovej výške zlomený konár. V rovnakom čase odstraňovali púchovskí hasiči aj strom, ktorý spadol na cestu v Hoštinej. Do tretice v prvý júlový deň zasahovali v Beluši, kde došlo k úniku pohonných hmôt na vozovku.

V utorok 2. júla bola jednotka HS Púchov požiadaná o súčinnosť pri otvorení bytu na Pribinovej ulici. Dvere boli uzamknuté. Príslušníkom sa podarilo dostať do bytu pomocou rebríka, po ktorom vyliezli na balkón a následne cez balkónové dvere vnikli do bytu. V byte sa nachádzala osoba ženského pohlavia bez známok života.

O dva dni neskôr púchovskí hasiči zniesli zraneného človeka z neprístupného terénu v Streženiciach a v rovnaký deň zasahovali pri požiari chaty v Dohňanoch.

V nedeľu 7. júla privolali hasičov k požiaru osobného vozidla v obci Záriečie. Na likvidácii požiaru sa podieľali traja príslušníci HaZZ. Požiarom bola zasiahnutá motorová časť a čiastočne aj interiér vozidla. V ten istý deň hasili púchovskí hasiči požiar ihličnatého lesa s trávnatým porastom. Na mieste zasahovali aj príslušníci DHZO Kvašov, Mikušovce, Červený Kameň, Tuchyňa, Pruské a HaZZ Dubnica nad Váhom.

V pondelok 8. júla zasahovali hasiči pri dopravnej nehode v Púchove . Na mieste zasahovali traja príslušníci, ktorí zabezpečili autá proti pohybu, vzniku požiaru a následne posypali vytekajúci olej sorpčnou látkou. Zdravotní záchranári ošetrili ľahko raneného pacienta s poranenou rukou. V rovnaký deň bola jednotka povolaná k technickému zásahu – otváranie dverí na budove domu služieb v Púchove, v budove sa nachádzala osoba bez známok života.

HS Púchov