Polícia informuje

429

Cesty Púchovského okresu boli opäť bez obetí

Dopravné nehody na cestách Púchovského okresu si v 27. týždni nevyžiadali žiadnu ľudskú obeť ani ťažké zranenie. Na krajských cestách sa v rovnakom týždni stalo 24 dopravných nehôd. Zomrel pri nich jeden človek. Od začiatku roka sa v Trenčianskom kraji stalo 661 dopravných nehôd. Zomrelo pri nich 12 ľudí (medziročný pokles o troch), ťažko sa zranilo 31 osôb. Na slovenských cestách sa od začiatku roka stalo 6741 dopravných nehôd (medziročný pokles o 14). Zomrelo pri nich 109 ľudí, čo je o šesť viac, ako v rovnakom období minulého roku. Najviac obetí majú Trnavský a Banskobystrický kraj, kde zomrelo zhodne po 18 ľudí. Najmenej ľudí – po 11, zomrelo tento rok pri nehodách v Košickom a Žilinskom kraji.

Polícia kontrolovala alkohol u mládeže

Pri špeciálnej policajnej akcii zameranej na alkohol u mladistvých predviedli na policajné oddelenie jedno dievča a dvoch chlapcov. V dychu mali malé množstvo alkoholu.  Policajti z Púchova vykonali v Púchove preventívno- bezpečnostnú akciu pod názvom Mládež, ktorá bola zameraná proti požívaniu alkoholických nápojov mladistvými a maloletými osobami a podávaniu alkoholických nápojov osobám mladším ako 18 rokov. V meste Púchov boli skontrolované vo večerných hodinách viaceré prevádzky a verejné priestranstvá, kde sa najčastejšie zdržiava mládež. Počas akcie Mládež boli predvedené na Obvodné oddelenie PZ v Púchove tri osoby – dvaja chlapci a jedno dievča. Šestnásťročná Simona sa podrobila dychovej skúške na alkohol s výsledkom 0,06 mg/l (0,13 promile). Sedemnásťročný Patrik, ktorý sa podrobil dychovej skúške na alkohol s výsledkom 0,05 mg/l (0,10 promile) a 17-ročný Oliver sa podrobil dychovej skúške na alkohol s výsledkom 0,14 mg/l (0,29 promile). Následne boli vyrozumení zákonní zástupcovia a po vypočutí boli osoby prepustené.  

Opitých bratov z kúpaliska vykázali

Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého na kúpalisku trojica mužov skákala do bazéna a nerešpektovali výzvy plavčíka. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto zistila, že ide o dvoch bratov, ktorí boli pod vplyvom alkoholu. Hliadka privolala na miesto aj hliadku Obvodného oddelenia Policajného zboru z Púchova a spoločnými silami vykázali neprispôsobivé osoby z areálu kúpaliska. V tomto prípade nešlo o porušenie zákona.

Zabudla zabuchnúť kapotu…

Hliadka mestskej polície preverovala podnet občana z z Námestia slobody, že v nočných hodinách sa spúšťal alarm na presne nezistenom vozidle pred bytovkou kde býva. Preverením oznámenia bolo zistené, že alarm sa spúšťa na osobnom motorovom vozidle značky Hyundai Getz, červenej farby, ktoré bolo zaparkované na Námestí slobody, pred bytovým domom č. 1407. Kontrolou vozidla bolo zistené, že nie je dobre uzavretá predná kapota motora, ktorá bola po kontrole motorovej časti riadne uzavretá – na základe parkovacej karty bol zistený majiteľ vozidla. Jeho dcéra, ktorá automobil naposledy šoférovala hliadke uviedla, že dolievala kvapalinu do ostrekovačov a riadne neuzavrela kapotu motora. Škoda na majetku nezistená.

Neuznávajú jednosmerku…

Hliadka mestskej polície sa zamerala na kontrolu dodržiavania zákazov upravených dopravným značením v súvislosti s dopravnou uzáverou Štefánikovej ulice, keď najmä na Ulici F. Urbánka dochádzalo k porušovaniu zákazu vjazdu do jednosmernej ulice, v dôsledku čoho vznikali kolízne situácie. Počas dvoch hodín zistili mestskí policajti deväť automobilov, ktorých vodiči porušili zákaz vjazdu. Všetkých hliadka mestskej polície potrestala desaťeurovou pokutou.

Spitý ako mužik…

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia o priestupku proti verejnému poriadku v mestskom parku, kde krátko pred druhou hodinou popoludní ležal na zemi opitý muž. Mamičky s kočíkmi sa báli do parku vstúpiť. Hliadka našla na mieste muža evidentne pod vplyvom alkoholu, muž bol navyše pomočený. Mestskí policajti ho posadili na lavičku s tým, že na nej bude sedieť dovtedy, kým nebude schopný odísť samostatne domov. Priestupok proti verejnému poriadku je v riešení.

Brat rozbil bratovi hlavu

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe požiadania Operačné strediska Policajného zboru z Trenčína pri katolíckom kostole v Horných Kočkovciach, kde malo dôjsť k bitke. Mestskí policajti prišli na miesto spolu s ďalšími dvomi hliadkami štátnej polície. Pred pizzeriou na Továrenskej ulici napadol brat brata a spôsobil mu zranenie hlavy. Na miesto prišli zdravotní záchranári, ktorí zraneného muža ošetrili. Oboch bratov predviedli na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Púchove, kde vypovedali aj svedkovia incidentu. Mestskí policajti následne zistili, že bitku zachytila aj bezpečnostná kamera z pizzerie, o čom informovali štátnych policajtov.

Močil do kvetináča Napomínaním vyriešila hliadka mestskej polície vzbudzovanie verejného pohoršenia. Dopustil sa ho bezdomovec, ktorý na Ulici F. Urbánka močil do betónového kvetináča.

 KR PZ Trenčín, MsP Púchov