Púchovskí kulturisti u viceprimátora

1614

V stredu 13. septembra popoludní sa na radnici stretli kulturisti s viceprimátorom Romanom Hvizdákom, aby sa s pomocou mesta podarilo nadviazať na peknú históriu púchovskej kulturistiky.

V úvode stretnutia bývalý tréner, rozhodca a funkcionár Stanislav Gabčo zaspomínal na časy, keď v roku 1964 spolu so Štefanom Gašparom a ďalšími nadšencami zakladali Kulturistický oddiel TJ Gumární 1. mája. Tréner a bývalý rozhodca Vladimír Taraba prispel do debaty tiež niekoľkými spomienkami a vyjadril uspokojenie, že sa v Púchove oživí organizovaná činnosť kulturistov. Sľúbil tiež, že sa bude snažiť sprostredkovať pomoc sponzorov zo Združenia podnikateľov regiónu Púchov.

Jeden z najúspešnejších púchovských športovcov Marián Prekop (2. miesto na Majstrovstvách Európy v r. 1989) upozornil na to, že v posledné roky púchovské športovkyne musia súťažiť za Dubnicu, pretože v Púchove nemajú na to vytvorené podmienky. Prezradil, že chystá v spolupráci s Petrom Marcinom a Martinom Matuškom založiť občianske združenie, ktoré by umožňovalo púchovským kulturistom a fitnessšportovcom všetkých kategórií zúčastňovať sa slovenských a medzinárodných súťaží.

Viceprimátor Roman Hvizdák a poslanec Viliam Bršiak vyjadrili ochotu pomôcť finančne púchovskej kulturistike prostredníctvom dotácie na činnosť alebo na konkrétne súťažné podujatie. Vladimír Taraba poradil Mariánovi Prekopovi, aby do svojich aktivít zapojil aj majiteľov a prevádzkovateľov všetkých púchovských posilňovní a fitness zariadení, ako napríklad Športcentrum Púchov alebo Fitness sTC.