Púchovskí plavci dokázali deklasovať medzinárodnú konkurenciu

333

Aj keď je v podstate len začiatok plaveckej sezóny, ktorá sa rozbieha aj vďaka dlhoočakávanému uvoľňovaniu protipandemických opatrení, púchovskí plavci už pri druhej účasti na pretekoch potvrdili, že aj keď sme malý klub, patríme k slovenskej špičke. V dňoch 19. – 20. 2. 2022 sa v plavárni na bratislavských Pasienkoch uskutočnili za účasti 24 klubov z Rakúska a Slovenska preteky Orca Children Cup a že sa nám tam darilo, bolo poznať. V disciplíne 50 m prsia sa podaril nevídaný kúsok aj u veľkých klubov, obsadili sme komplet všetky medailové pozície, čo samozrejme aj vzbudilo rozruch na kvalitne obsadenom mítingu. Zverenkyne trénera Petra Bílika si rozdelili kovy – zlato Karin Šmigurová, striebro Simona Ciesarová a bronz Natália Strašíková.

Simona Ciesarová potom ešte triumfovala v disciplíne 100 P a druhú priečku vyplávala v 200 P. Karin Šmigurová získala ešte ďalšie tri bronzy v disciplínach 100 P, 200 P a 200 PP, dve tretie miesta získal aj Matej Kucej za 50p a 100 P. Natália Strašíková sa vo všetkých svojich štartoch umiestnila do 7 miesta a aj ďalší reprezentanti púchovského klubu nesklamali.

Lukáš Vozár, Marek Hanták, Šmigura Jakub a Šmigurová Ivanka premenili každý svoj štart na osobný rekord, Klára Labudíková si posunula osobák v piatich disciplínach. Kvalitnú tréningovú prácu odzrkadľuje aj fakt, že z absolvovaných 58 štartov našich pretekárov bolo prekonaných až 53 osobných rekordov. Tréneri, ako aj vedenie klubu ďakujú svojim reprezentantom a konštatujú, že v takomto nastolenom trende by sa mohlo pokračovať aj naďalej.

-pb-, foto: plavecký klub