Žiačky a juniorky na svoje súperky tentokrát nestačili

99

Po dvoch odložených kolách v jarnej časti sa konečne aj hráčky starších žiačok dostali k majstrovskému zápasu. V nedeľu, 27. 2., si zmerali sily s rovesníčkami v Novom Meste nad Váhom. V prvom stretnutí boli domáce lepšie na podaní a najmä v útoku smečom. Na hráčkach Púchova sa prejavili výpadky tréningového procesu, keď väčšina hráčok bola za posledné obdobie v karanténe, bez tréningov. Druhý zápas bol lepší, Púchovčanky bojovali o každú loptu. Dobrým výkonom Lea Pečeňová a Sofia Sivčáková ťahali družstvo Púchova k lepšie výkonu a odmenou im bol zisk druhého setu. V ďalšom priebehu sa však presadili domáce a dotiahli aj druhý zápas do víťazného konca. Na budúci víkend, 6. 3. cestujú staršie žiačky Púchova na dohrávku 2. jarného kola do Skalice.

VK Nové Mesto na Váhom – 1.VK Púchov 3:0 (16,18,16) a 3:1 (18,-21,18,16).

1.VK Púchov: Lea Pečeňová, Eliška Ptáčková, Monika Vričanová, Petra Suchárová, Viki Pavlovičová, Lucka Pečeňová, Sofia Vojcíková, Lily Pastorková, Petra Tarožíková, Lucka Kršková, Lucia Pavlovičová, Nika Hoštáková, tréner Ján Pazdernatý.

1. liga juniorky, skupina Východ: Púchovčanky, momentálne 7. družstvo v tabuľke, cestovali v sobotu 26. 2. na palubovku 2. družstva tabuľky – VK Junior 2012 Poprad. Favorizovanými domácim hráčkam prácu uľahčili aj ďalšie zranenia 2 hráčok základnej zostavy Púchova, v družstve ktorého tak dostali príležitosť získavať skúsenosti viaceré hráčky zo starších žiačok. Prvý zápas bol jasnou záležitosťou domácich Popradčaniek, v druhom zápase hostky trochu viac vzdorovali, ale nestačilo to ani na jeden set. VK Junior 2012 Poprad – 1.VK Púchov 3:0 a 3:0.

-ms-, foto: 1.VK Púchov