Púchovskí plavci so šiestimi medailami z Majstrovstiev Slovenska

517

Za účasti 276 pretekárov zo 47 klubov sa od 22. do 24. novembra 2019 konali v Trenčíne na 25 metrovom bazéne Zimné majstrovstvá Slovenska v plávaní juniorov.

Pod vedením trénerky Dany Strelčíkovej sa kvalifikovalo až 10 púchovských plavcov – Mário Hanták, Samuel Jancík, Martin Matušík, Matej Turza, Adriana Cenigová, Ina Jurgová, Nina Hlubíková, Lea Kmošenová, Petronela Maráčková, Martina Vetešková, pričom niektorí svojimi výkonmi potvrdili, že patria medzi slovenskú juniorskú špičku. Preteky boli rozdelené do šiestich poldňov, keď doobeda sa plávali rozplavby a poobede finále.

Našimi najúspešnejšími boli dievčatá Lea Kmošenová (2004) so ziskom štyroch a Nina Hlubíková (2004) dvoch medalí. Lea získala titul Majsterky Slovenska a zároveň aj najlepší bodový výkon v kategórii mladšie juniorky v disciplíne 200m voľný spôsob (2:05,39 s), striebornú priečku obsadila s takmer sekundovým osobným rekordom na 100m VS (0:58,04 s) a dve bronzové umiestnenia na 50m VS (0:27,27 s) a 400m VS (4:32,50 s). Finále jej neušlo ani na 50m motýlik, kde skončila na 7.mieste. Nina Hlubíková s 30 sekundovým zlepšením svojho osobného rekordu v disciplíne 1500m VS (17:53,56 s) si vybojovala striebro a na 800m VS (9:31,75 s) doplávala na bronzovej priečke, na polovičnej trati (400m VS) skončila štvrtá a na 200m znak šiesta. Obidve dievčatá si zároveň potvrdili nielen miesto v Útvare talentovanej mládeže SR na ďalší rok, ale Lea so štyrmi disciplínami a Nina s jednou aj miestenku v juniorskej reprezentácii Slovenska.

Vo veľmi silnej konkurencii sa nestratili a svojimi výbornými výkonmi sa predstavili: