Polícia informuje

150

Pohotoví zlodeji

O zvýšenie kontroly objektu staveniska v nočných hodinách z dôvodu neoprávneného vstupu na stavenisko požiadal telefonicky majiteľ považskobystrickej stavebnej firmy, ktorá realizuje rekonštrukciu jedálne Fakulty priemyselných technológii Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka na Kolónke, kde došlo k neoprávnenému vniknutiu na stavenisko a krádeži materiálu. Podozriví sú obyvatelia Kolónka, na ktorých bol majiteľ firmy podať trestné oznámenie. O zvýšenú kontrolnú činnosť žiada aj preto, lebo keď sa vrátil z polície, našiel jeden diel oplotenia už porušený a údajní zlodeji sa mali vyjadriť, že stavenisko zapália. Oznamovateľ uviedol, že celé stavenisko je riadne oplotené a stráženie objektu súkromnou bezpečnostnou službou môže zabezpečiť až na druhý deň.

Nie antrax, krmivo pre zver

Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého je vedľa bytového domu pod ihličnatým stromom nasypaná neznáma biela látka. Preverením oznámenia bolo zistené, že ide o starú strúhanku a práškový cukor, ktorý na miesto vysypala Púchovčanka. Tá hliadku informovala, že uvedené veci na miesto vysypala v dobrej viere ako krmivo pre voľne žijúce zvieratá. Priestupok proti verejnému poriadku vyriešili mestskí policajti napomenutím.

Vykĺbil si lakeť

Hliadka mestskej polície zasahovala na základe telefonického oznámenia na Okružnej ulici, kde mal pred vchodom do bytového domu opitý mladý muž vulgárne nadávať. Po príchode na miesto invalidný dôchodca povedal, že sa bojí ísť do vchodu, aby ho mladík nenapadol. Hliadka našla v pivničných priestoroch ležať na zemi muža, ktorý mal vykĺbený lakeť a sťažoval sa na silnú bolesť. Mestskí policajti privolali zdravotných záchranárov, ktorí mladíka odviezli do považskobystrickej nemocnice na ošetrenie. Na miesto prišla aj mladíkova matka, ktorá informovala, že jej syn mal pri sebe nový mobilný telefón. Ten následne policajti našli v tráve pod balkónom a odovzdali ho matke.  

Pri privádzači v Beluši sa prevrátil kamión

Dňa 21. novembra, krátko po siedmej hodine ráno bola ohlásená dopravná nehoda nákladného motorového vozidla s návesom na št. ceste č. I/61 v katastri obce Beluša, v okrese Púchov. Na zásah boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Púchova s jedným zásahovým vozidlom. Po príchode na miesto hasiči zistili, že havarovaný kamión sa nachádza čiastočne prevrátený na boku, pričom z poškodenej nádrže vozidla vytieklo väčšie množstvo prevádzkových kvapalín. Prístup k druhej nádrži nebol možný vzhľadom na polohu vozidla po dopravnej nehode. Pri udalosti sa zranil vodič kamióna, ktorý sa nachádzal mimo postihnutého vozidla. Zasahujúci hasiči poskytli zranenému vodičovi predlekársku prvú pomoc a následne ho transportovali do sanitky ZZS. Súčasne na havarovanom vozidle vykonali protipožiarne opatrenia a miesto úniku PHM posypali absorpčnou látkou. Na miesto udalosti sa dostavila aj pracovníčka životného prostredia, pracovníci SSC a odťahovej služby. Po vyslobodení havarovaného kamióna zo svahu, hasiči prečerpali prevádzkové kvapaliny z druhej nádrže do zberných nádob a po ukončení zásahu miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície.

Pod tragický týždeň na slovenských cestách sa podpísala najmä nehoda v Malante

Na cestách Trenčianskeho kraja sa v 46. kalendárnom týždni stalo 33 dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, jedna osoba utrpela ťažké zranenie. Od začiatku roka sa na krajských cestách stalo 1187 dopravných nehôd, čo je o 24 viac, ako v rovnakom období minulého roku. Na krajských cestách zomrelo tento rok pri dopravných nehodách 23 ľudí, čo je o šesť menej, ako v rovnakom období minulého roku. Cesty Trenčianskeho kraja si nevyžiadali ľudskú obeť už tri týždne. Na slovenských cestách sa v tomto roku stalo 11.996 dopravných nehôd (medziročný pokles čo je o 139 viac, ako v rovnakom období roku 2018. V 46. kalendárnom týždni zomrelo na slovenských cestách pri dopravných nehodách 20 ľudí, pod bilanciu sa podpísala najmä nehoda nákladného auta s autobusom v Nitrianskom kraji, ktorá si vyžiadala 12 obetí. Od začiatku roka zomrelo na Slovensku pri dopravných nehodách už 216 ľudí, čo je o 17 viac, ako v rovnakom období minulého roku. Najviac obetí majú Nitriansky a Košický samosprávny kraj, kde pri dopravných nehodách zomrelo v tomto roku po 36 ľudí. Najmenej obetí – 16, si tento rok vyžiadali dopravné nehody v Bratislavskom samosprávnom kraji.

Zdroj: MsP Púchov, KR HaZZ Trenčín, KR PZ Trenčín.