Púchovskí plavci úspešní na Memoriály Jozefa Baláža

324

V sobotu 26.novembra sa v Spišskej Novej Vsi uskutočnil tradičné plavecké preteky s názvom „Memoriál Jozefa Baláža“, ktorý je dlhodobo považovaný za jeden z najkvalitnejšie obsadených mládežníckych plavecký pretekov a zároveň prehliadkou vychádzajúcich talentov Slovenského plávania.

V konkurencii 18 klubov z celej SR reprezentovalo Plavecký klub Matador Púchov kvarteto plavcov: Matej Kucej, Marek Hanták, Tymon Hanták a Ivana Šmigurová. V dramatických súbojoch 221 plavcov sme patrili k jednej z najúspešnejších výprav z celkovou medailovou bilanciou 15 zlatých,3 strieborné a 2 bronzové umiestnenia.

Individuálne vynikol Matej Kucej zo 7 víťazstvami – pričom v disciplíne 200m prsia dosiahol najvyšší bodový výkon pretekov medzi chlapcami, za čo dostal pamätný pohár. Ďalším prenikavým úspechom bolo 6 individuálnych prvenstiev Tymona Hantáka, ktorý okrem toho že výrazne deklasoval celoslovenskú konkurenciu, zaplával v disciplíne 100m znak historický rekord podujatia 9 ročných žiakov.

Nestratili sa ani ďalší 2 plavci nášho klubu, pričom Marek Hanták prispel do našej medailovej žatvy 2 víťazstvami (100m motýlik a 100m polohové preteky), tromi 2.miestami a 1jedným 3.miestom. V dievčenských disciplínach vyplávala Ivana Šmigurová 3.miesto v disciplíne 200m polohové preteky, avšak pretekárky umiestnené pred ňou sú o rok staršie.

Celé preteky boli pre trio plavcov(Kucej, Hanták M. a Šmigurová) generálkou pred blížiacimi Majstrovstvami SR, ktorými vyvrcholí zimná plavecká sezóna budúci víkend v Šamoríne. Plavci Púchova naznačili skvelú športovú formu okorenenú množstvom osobných rekordov a zároveň potvrdili gradujúcu športovú výkonnosť pred vrcholom sezóny. Všetkým zúčastneným srdečne gratulujeme a želáme čo najviac úspechov o týždeň na Majstrovstvách Slovenskej republiky.

Peter Ruman