Púchovskí stolní tenisti začali s prípravou na sezónu

1125

Stolnotenisová akadémia funguje v Púchove od začiatku tohto roka. Pod vedením trénera Zlatka Jurigu začali mladí stolní tenisti prípravu na svoju ligovú premiéru.

ŠK Odema Púchov je názov, pod ktorým vstúpi stolnotenisové družstvo už túto jeseň do 7. oblastnej stolnotenisovej ligy, dlhodobej súťaže Oblastného stolnotenisového zväzu Považská Bystrica. Ako už samotný názov napovedá, patronát nad klubom prevzalo občianske združenie ŠK Odema, ktoré družstvu zabezpečuje vybavenie, priestory na tréningy a súťažné zápasy. „Nápad založiť v Púchove akadémiu stolného tenisu sme zrealizovali spolu s p. Mariánom Chovancom. Rozmach raketových športov ako bedminton a tenis je v Púchove badateľný, my vidíme potenciál aj v rozvoji a záujme o stolný tenis.“ hovorí tréner Zlatko Juriga, ktorý sa základom tohto športu učil v rodnom Dolnom Kubíne a po prestávke pokračoval v Dohňanoch, kde v r. 2009 založil stolnotenisový klub.

Chcú napredovať

Prvé tréningy pod Jurigovým vedením absolvovali hráči v apríli 2015. Postupom času sa vyprofiloval tím, ktorý sa od polovice augusta pripravuje na vstup do oblastnej stolnotenisovej ligy. „Súťažné družstvo bude tvoriť deväť až desať chlapcov vo veku 8 – 15 rokov. Ja budem dozerať na organizačné záležitosti, no v prípade potreby som pripravený chlapcom pomôcť aj ako hráč v zápasoch.“ povedal Juriga. Jedným dychom dodal, že tak mladé družstvo v mužskej súťaži nie je raritou: „V nižších súťažiach je to bežným javom. Aj Považská Bystrica má v najnižšej lige mužov tím, zložený v podstate z detí.“ Súpermi reprezentantov ŠK Odema budú mužstvá z Púchovského, Považskobystrického či Ilavského okresu. Ambície mladého kolektívu nie sú, podľa slov trénera, prehnané: „V tejto fáze ide hlavne o to, aby sa moji zverenci zlepšovali, aby spoznali súťažný pingpong. Keď si mladí hráči osvoja zdravé základy hry, dokážu rýchlo napredovať. Verím, že sa to potvrdí aj v našom prípade.“
Domáce zápasy odohrajú púchovskí stolní tenisti vždy vo štvrtok o 17:00 v športovej hale púchovského Športcentra, ten najbližší už 24. 9. proti tímu Ladce C.

-lef-