Púchovský odchovanec Samuel Krajč chce hrať v NHL

247

Púchov je liahňou hokejových talentov. Dôkazom toho je, že púchovský hokej na nedávnych majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Kanade reprezentovala hneď dvojica odchovancov Púchova – Simon Jelluš a Matej Kašlík. V Kanade mohla Slovensko reprezentovať hneď trojica odchovancov Púchova.

O miesto v reprezentácii bojoval aj hráč trenčianskej Dukly Samuel Krajč, ktorý v drese Púchova odohral deväť sezón. Všetko bolo na dobrej ceste, až prišiel tréningový zápas slovenských reprezentantov a nepochopiteľný zásah Krajčovho spoluhráča Maxima Čajkoviča. Bez príčiny a bez puku napadol Samuela Krajča tak, že skončil s otrasom mozgu v nemocnici. Samo tak prišiel o účasť na majstrovstvách sveta v Kanade. Vedenie slovenskej reprezentácie nenechalo Čajkovičov zákrok bez povšimnutia, keďže v tom zápase nebol jediný. A napriek tomu, že ide hokejovo o jeden z najväčších slovenských talentov, pre štart na šampionáte dostal stopku.
Sama Krajča už neúčasť na majstrovstvách sveta prebolela. A i keď blen v ústach určite zostal, sám Samo sa už nechce k incidentu vracať. „Tak stalo sa, čo sa stalo, ja sa k tomu už veľmi vracať nechcem. Hokej je skrátka taký. Je to tvrdý šport a takéto veci sa tam stávajú,“ povedal pre Púchovské noviny Samuel Krajč. Ako dodal, zápasy slovenskej reprezentácie na prelome rokov v Kanade pozorne sledoval a za skvelé tímové výkony svojich kamarátov pochválil.

Samo sa narodil v Martine, minulý týždeň oslávil 19. narodeniny. K hokeju ho ako šesťročného priviedol v Púchove otec, jeho prvým trénerom bol pán Sivý.
„Hokejovo som vyrastal v Púchove. Strávil som tam krásny deväť rokov. Na tie nikdy nezabudnem. Potom som sa však potreboval posunúť vyššie, riešením bol Trenčín. V Púchove ma trénovalo viac trénerov – napr. Sivý, Pokorný, Gálik. V Trenčíne to bol pán tréner Čacho a Hanzal a teraz je to pán tréner Pardavý,“ uviedol mladý hokejista s tým, že za svoje najväčšie úspechy považuje dva tituly majstra Slovenska v kategórii dorastu a juniorsky majstrovský titul. Všetky získal už
v drese Dukly Trenčín.

Momentálne je členom mužského kádra Dukly Trenčín v Tipos extralige, kde je sezóna v plnom prúde. Trénuje každý deň, do týždňa odohrajú dva až tri zápasy. Každý rok by sa chcel posúvať o level vyššie. Podobne, ako cieľom ostatných špičkových mladých hokejistov, aj jeho najvyššou métou je byť najlepší a hrať v kanadsko-americkej Národnej hokejovej lige. „Je to však beh na dlhú vzdialenosť. Potrebné k tomu je makať na sebe každý deň, trénovať viac ako ostatní a byť stále lepší. To je jediná cesta, ako sa dostať do NHL,“ doplnil Samuel.

Ako dodal, najväčšiu zásluhu na jeho doterajších hokejových úspechoch majú jeho rodičia, bez ktorých by hokej nehral a ktorí sú jeho veľkou oporou. Poďakovanie podľa neho patrí aj všetkým trénerom, po hokejovej stránke mu najviac dal v Trenčíne tréner Čacho.

(pok)