Polícia informuje

83

Museli pomôcť hasiči
Hliadka mestskej polície zasahovala na kopci Lachovec, kde mala na poľnej ceste za záhradkami ležať podnapitá a zašpinená žena. Hliadka na mieste zistila, že ide o ženu zo Zbory. Žena nebola zranená, bola však v nedostupnom teréne. Mestskí policajti preto privolali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, ktorí v súčinnosti
s mestskou políciou previezli ženu na autobusovú zastávku na Komenského ulici. Vo večerných hodinách si ju prevzal bývalý manžel. Priestupok je v riešení.

Útek za tridsať…
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe telefonického oznámenia za budovou Stop-Shop, kde mala skupina šiestich osôb rušiť nočný pokoj. Hliadka na mieste našla päť osôb, ktoré sa dopúšťali priestupku. Jedna z nich sa počas riešenia priestupku dala na útek. Muž nereagoval na výzvy mestských policajtov, pri úteku však stratil peňaženku, ktorú hliadka našla a vykonala o tom zápis. Mužovi uložili mestskí policajti blokovú pokutu vo výške 30 eur, ostatných vyriešila dohovorom.

Vrak odpratal
Hliadka mestskej polície riešila telefonické oznámenie, podľa ktorého na Okružnej ulici stál pred vchodom vrak osobného motorového vozidla Ford Mondeo, ktoré tam malo stáť viac ako jeden mesiac. Automobil mal platnú technickú a emisnú kontrolu, parkovaciu kartu mal do roku 2021. Vozidlo bolo poškodené a neschopné jazdy. Prostredníctvom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Púchove zistila hliadka majiteľa vozidla, ktorý uviedol, že automobil do troch dní odstráni.

Vypili si, pobili sa…
Púchovskí mestskí policajti riešili telefonické oznámenie, podľa ktorého došlo za starým domom kultúry na verejne prístupnom mieste k bitke opitých osôb. Hliadka na mieste našla dvoch mužov pod vplyvom alkoholu, ktoré sa vzájomne fyzicky napádali. Bitkári informovali, že sa stretli cestou z obchodu, začali konzumovať alkohol a následne došlo ku konfliktu a fyzickej potýčke. Muži neboli zranení, ošetrenie odmietli. Mestskí policajti priestupok vyriešili napomenutím, oboch z miesta vykázali.

Pomohli…
Púchovskí mestskí policajti pomáhali na parkovisku za jedným z púchovských obchodných reťazcov. O pomoc ich požiadal vodič osobného motorového vozidla, ktorý nemohol automobil naštartovať, mal vybitý akumulátor. Mestskí policajti pomocou štartovacích káblov automobil naštartovali.

Prespávala na chodbe
Hliadku mestskej polície privolali telefonicky do bytového domu na Ulici 1.mája, kde na štvrtom poschodí prespávala neznáma žena. Mestskí policajti zistili, že ide o ženu zo Streženíc. Z miesta ju hliadka vykázala, na mieste po nej nezostal žiadny neporiadok.

Popíjal na schodoch
Púchovskí mestskí policajti zasahovali dopoludnia v areáli ZŠ Komenského, kde na vstupných schodoch do budovy popíjal muž z Púchova pivo. Dopustil sa priestupku proti verejnému poriadku. Hliadka muža z priestoru vykázala, priestupok vyriešila napomenutím.

Januárová bilancia dopravnej nehodovosti v Púchovskom okrese
Dopravná nehodovosť v Púchovskom okrese bola v prvom mesiaci tohto roka mimoriadne priaznivá. Na cestách okresu Púchov sa v januári stalo iba šesť dopravných nehôd. Nikto pri nich neprišiel o život, tri osoby utrpeli ťažké zranenia, jeden človek sa zranil ľahko.
Ani napriek nízkemu počtu nehôd sa okres Púchov nevyhol nehode pod vplyvom alkoholu. Alkohol v dychu našli policajti jednému vinníkovi dopravnej nehody.
V Trenčianskom samosprávnom kraji sa v januári stalo 86 dopravných nehôd. Zomreli pri nich dvaja ľudia, šesť osôb utrpelo ťažké a 21 ľahké zranenia. V deviatich prípadoch zistili policajti u vinníkov dopravných nehôd požitie alkoholických nápojov. Najviac dopravných nehôd v Trenčianskom samosprávnom kraji sa stalo v januári v okrese Prievidza (25), najmenej v okrese Partizánske (2).
Najviac dopravných nehôd zavinených pod vplyvom alkoholu zaznamenali v okrese Trenčín (3) a Ilava (2). Jedna dopravná nehoda zavinená pod vplyvom alkoholu bola zaznamenaná na území okresu Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Prievidza
a Púchov. Žiadna dopravná nehoda nebola zavinená pod vplyvom alkoholu na území okresu Bánovce nad Bebravou, Partizánske a Považská Bystrica.
Z celkového počtu dopravných nehôd v Trenčianskom kraji sa v januári stalo 53 dopravných nehôd v obci. O život pri nich prišiel jeden človek, tri osoby utrpeli ťažké a šesť ľahké zranenia. Mimo obce sa stalo 33 dopravných nehôd. O život pri nich prišiel rovnako jeden človek, tri osoby utrpeli ťažké a 15 ľahké zranenia.
Najviac dopravných nehôd (27) sa stalo na nesledovaných cestách. Nasledovali dopravné nehody na cestách I. triedy (16), na cestách III. triedy (11), na cestách II. triedy (9) a na diaľnici (8).

Zdroj: MsP Púchov, KR PZ Trenčín