Púchovský výtvarník Elian na dobročinnej aukcii v Prahe

439

Elian je súčasný slovenský predstaviteľ imaginárneho výtvarného umenia. Jeho tvorba zahrňuje viacero techník, v ktorých dominujú asambláž, ale predovšetkým olejomaľba. Je držiteľom viacerých ocenení ešte v začiatkoch svojej tvorby na krajských i celoštátnych výtvarných súťažiach, na Art Feste 2016 v Českých Budějoviciach získal prvé miesto v kategórii Maľba. Vystavoval v Spojených Štátoch, Nemecku, Českej Republike, Slovensku, jeho obrazy zdobia súkromné zbierky vo viacerých štátoch Európy a USA. Žije a tvorí v Púchove, kam sa vrátil po rokoch z Prahy, kde viedol aj svoj ateliér maľby.

V stredu 19.6.2024 sa Elian zúčastnil charitatívnej aukcie výtvarných diel v pražskej galérii Mánes. Aukciu organizoval Nadačný fond Kapka naděje a výťažok aukcie putoval pre pacientov hematológie, onkológie a detskej psychiatrie. Zo súčasných umelcov sa okrem Eliana do projektu zapojili a vystavili svoje diela Klára Sedlo, Barbora Dohnalová, Tomáš Limberk, Lukero, Pavel Sequens, Tomáš Jetela a ďalší. Charitatívna aukcia sa uskutočnila online na webe www.obrazyvaukciu.

Pre Púchovské noviny sa výtvarník Elian vyjadril: „Bol som oslovený pražskou spoločnosťou „Obrazy v aukci“, či by som sa nezúčastnil spomínanej aukcie. Jej myšlienkou a poslaním bolo pomôcť, tak som si povedal idem do toho. Pre aukciu som namaľoval obraz „Tiché ráno“, ktorý symbolizuje zastavený čas a večnú chvíľu kľudu. Som poctený, že som bol súčasťou tejto krásnej udalosti a taktiež partie skvelých, rovnako naladených výtvarníkov a mohol prispieť na správnu a dobrú vec.“

Zdroj: FB Elian FineArtist, https://shop.artlasak.com/elian