Púchovu sa stále nedarí, šiesta prehra v rade

60

MŠK Púchov – FC Košice 1:2 (0:2)

Góly: 47. Ullman – 20. Guba, 30. Cortés
ŽK: Ludha, Kopičár – Kavka, Gáll, Šemrinec, Pavúk, rozhodovali Choreň – Roszbeck, Zemko, 220 divákov
Futbalisti MŠK Púchov nedokázali bodovať ani v šiestom zápase v rade. Po sľubnom úvode sezóny, keď v úvodných troch kolách remizovali, si na domácom trávniku pripísali už šiestu prehru v rade. Po vyrovnanom úvode, v ktorom obe mužstvá produkovali mnoho nepresností, sa z vedúceho gólu tešili hostia, keď v 20. minúte nedočiahol domáci brankár Strelčík na polovysoký center, hosťujúci Guba bez problémov poslal loptu do siete – 0:1. O desať minút neskôr udreli Košičania druhýkrát. Po peknej kolmej akcii nestačili púchovskí zadáci na rýchleho Cortésa, ten na hranici pokutového územia obišiel aj Strelčíka a zvýšil na 0:2. Púchovčania vykresali iskierku nádeje necelé dve minúty po prestávke, kedy Ullman pálil z voleja a bývalý extraligový brankár Šemrinec vyťahoval loptu už spoza bránkovej čiary. Po chvíľke váhania to potvrdil aj rozhodca – 1:2. Púchovčania vrhli všetky sily do útoku, proti pozornej obrane Košičanov sa však nedokázali presadiť. Ich tlak vyvrcholil v záverečnej päťminútovke, kedy Šemrinec zázračne zneškodnil strelu domáceho Lacka. Košičania v závere už naťahovali čas a aj striedali, spod Lachovca si tak odvážajú všetky body.

Zostava MŠK Púchov:
Strelčík – Martinček, Pavlovič, Ludha (40. Holáň), Lacko, Kopiš (75. D. Pilný), Loduha, Kopičár, Mráz, Ullman (70. Krčula), Holiš, tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 9. kola: Rohožník – Dubnica 1:2, Námestovo – Šamorín 1:4, Banská Bystrica – Trebišov 3:0, Humenné – Žilina B 1:0, Slovan Bratislava B – Bardejov 2:1, Podbrezová – Komárno 2:3

1. B. Bystrica 9 6 2 1 21:6 20
  2. Humenné 9 6 2 1 13:5 20
  3. Komárno 9 6 1 2 14:7 19
  4. Podbrezová 9 6 0 3 19:12 18
  5. Skalica 8 5 2 1 8:3 17
  6. Petržalka 8 5 1 2 17:7 16
  7. Žilina B 9 4 2 3 23:14 14
  8. Trebišov 9 4 2 3 8:9 14