Remeslo má zlaté dno…

502

… v tomto duchu sa niesol ďalší z netradičných dní v ZŠ J.A.Komenského Púchove. Nazvali sme ho tradične „Deň remesiel“ a užili sme si ho na jednotku.

Do školy sme pozvali rôznych remeselníkov z Púchova a okolia, ktorí nám ochotne predvádzali svoju zručnosť a pomohli deťom vyskúšať si ich remeslo. Medzi remeselníkov sa ochotne pridali aj niektorí žiaci našej školy, ktorí majú záľubu v majstrovaní a ručných prácach.

Chceme všetkým veľmi pekne poďakovať za vytvorenie úžasnej tvorivej atmosféry. Práve tá inšpirovala našich žiakov pri vyrábaní darčekov pre mamičky v triednych tvorivých dielňach. Vlastnoručne vytvorené darčeky ich určite potešili v nedeľu na Deň matiek.

Tento deň sme si spolu nielen užili, ale sme sa aj veľa nového naučili. Zažili a videli sme také zaujímavosti, ktoré ani v učebniciach nenájdeme. Vyskúšali sme si, ako sa pletú košíky a korbáče, vyrábajú kraslice, fajky, sviečky, šúpolienky, handrové bábiky, varechy a iné ozdoby z dreva. Naučili sme sa háčkovať, štrikovať, paličkovať čipku, upiecť domáci chlieb a zdobiť medovníčky. Bol to pre nás všetkých nezabudnuteľný zážitok.

Žiaci ZŠ J.A.Komenského, Púchov